Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Oblizywanie smoczka - NIE

Data utworzenia : 2013-06-28 07:59 | Ostatni komentarz 2016-08-22 18:04

A.Chalat

13808 Odsłony
129 Komentarze

Kochani rodzice wiem, że wątek o pielęgnacji ząbków jest już na forum, ale chciałam poruszyć tylko jedną kwestie, a mianowicie oblizywanie smoczka. Nie bez powodu chcę o tym powiedzieć. Ostatnio zauważyłam jak jedna mama oblizała smoczek, który ani się nie ubrudził, ani nie zakurzył, po prostu chwilę trzymała go w ręce podczas gdy dziecko się bawiła i wsadziła do buzi dziecka. Oczywiście czystość jest najważniejsza, ale pamiętajmy, że w naszej buzi jest cała masa bakterii, które przenosimy do ust dziecka. Pierwszą rzeczą jaką powiedziała moja pani stomatolog gdy zobaczyła mnie w ciąży to, aby właśnie uczulić wszystkich domowników, aby nigdy nie oblizywali smoczka, że już lepiej włożyć brudny (oczywiście najlepiej szybko znaleźć wodę). Nigdy nie wiadomo jak ktoś zareaguje, gdy ktoś na placu zabaw zwraca uwagę na coś takiego, ale może ktoś przeczyta to na forum i weźmie sobie do serca. Oczywiście wszystko dla dobra naszych maluszków. A co wy na to drodzy rodzice?

2016-08-22 18:04

Dziewczyny ja mam nadzieję, ze mój synuś nie będzie potrzebował smoczka do zabaw na podwórku tylko np. do zasypiania chociażby na spacerze...córka miała smoka tylko do snu i było super. Ale wiadomo, że każde dziecko jest inne mój synek ząbkuje teraz i bez smoka ani rusz z domku...

2016-08-20 20:57

Tak miałam właśnie na myśli że na olać zabaw jak już dziecko będzie chodziło i się bawiło i właśnie mimo łańcuszka synek sobie kucnie i gdzieś mu z buzi wypadnie na ziemię czy piasek w piaskownicy. Bo teraz to i tak będzie zima jak synek się urodzi.

2016-08-20 20:18

Monika wodę warto mieć w późniejszym czasie jak dziecko będzie starsze i mimo łańcuszka czasami woda się przyda. Będziesz spacerować z dzieckiem i będzie się bawić w piaskownicy albo po prostu kucnie i smoczek brudny a woda będziesz mogła przemyć. No chyba że będziesz miala przy sobie zapasowy smoczek pod ręką.

2016-08-20 18:48

Też mam łańcuszek i zamierzam go używać. A butelkę z wodą pewnie też będę czasem mieć bo to różnie bywa jak dziecko bawi się z innymi dziećmi, ale wodę też jednak po to by rączki przemyc lub chusteczki nawilżajace.

2016-08-20 14:19

Butelka z wodą zawsze pod ręką bo starsza córka duzo pije zawsze na spacerze więc jak byłoby trzeba zawsze miałabym czym przemyć zabrudzony smoczek...oblizywanie nie wchodzi w grę.

2016-08-20 09:38

U nas właśnie łańcuszek załatwił sprawę, bo od kiedy córa ruchliwa, to na spacerach potrafiła się bawić smoczkiem i nim rzucać. A zawsze jak idziemy na spacer to mam butelkę z wodą dla siebie, więc jak upadnie to jest czym opłukać :) Sterylizator do smoczków to już taki naprawdę gadżet :)

2016-08-19 21:02

Otóż to. Łańcuszek do smoczka to dobre wyjście. Wiadomo, smok może i tak wypaść, więc butelka z wodą powinna załatwić sprawę. Jeśli tak niefortunnie upadnie co jest rzadkością, że wypadałoby go wyparzyć to warto mieć drugi w zapasie. Naprawdę oblizywania smoczka można uniknąć. ;)

2016-08-19 09:31

U mnie synek ma swój ulubiony i ciężko byłoby zastąpić mu innym :) choć faktycznie mam ich dwie sztuki :) Najlepiej przymocować smoczek łańcuszkiem do ubranka i raczej nie będzie możliwości aby się odczepił...choć wiadomo, że różnie to bywa.