Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Słoiczek czy obiad robiony w domu

Data utworzenia : 2013-01-17 12:29 | Ostatni komentarz 2023-04-27 21:21

Konto usunięte

58762 Odsłony
1993 Komentarze

Czemu bardziej ufacie? Kupnym warzywom i owocom czy słoiczkom z gotowymi daniami? ----- Moniqell Słoiczki czy własne zupki? Dziewczyny co według Was lub lekarzy Waszych dzieci jest lepsze? Ja zawsze byłam przekonana że zupka którą ugotuje dziecku będzie zdrowsza. Lekarz pediatra mojej córki twierdzi natomiast że przy dziecku alergicznym lepiej podawać słoiczki gdyż wiadomo co w nich jest Co o tym myślcie? [Zapraszamy także do zapoznania się z wpisami w wątku Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować? http://lovi.pl/pl/forum/8/3006/1 Redakcja LOVI]

2020-01-24 22:23

Patrycja ja bym na Twoim miejscu jeszcze poczekała do tego 6 miesiąca z rozszerzaniem diety . Raczej kiedy zaczęliśmy rozszerzać dietę nie ma wpływu na to jakie dziecko będzie miało apetyt jeżeli chodzi o posiłki stałe :) 

Ja to się śmieję ze dzieci to są indywidualne jednostki każdy jest inny , każdy z nas lubi coś innego . 

 

Aneczka super ryba mój też lubi z warzywami na parze . Ostatnio zrobiłam w piekarniku pieczona z płatkami kukurydzianymi ale nie smakowało . 

 

 

2020-01-24 21:30

Moniczka różne są przypadki. Albo dziecko będzie jadło zarówno posiłki stałe jak i mleko. Albo porzuci mleko na rzecz posiłków. Albo porzuci posiłki na rzecz mleka. Tego się nie przewidzi. Tak może się stać bez względu od kiedy będziemy rozszerzać dietę 

2020-01-23 21:50

Moniczka masz racje, uważam że nie ma się co spieszyć z rozszerzaniem diety. Maluszek ma czas żeby wszystkiego popróbować. Fajnie jeśli zasmakują mu inne pokarmy, ale zdecydowanie do pierwszego rż mleko powinno być podstawą diety.

2020-01-23 12:58

Aneczka,ja nie widzę potrzeby szybciej rozszerzać dietę,a co gdy mała odrzuci mleko,bo tak się zdarza? A wiadomo,że podstawą do 1rż ma być mleko,inne pokarmy tylko dodatkiem.

Pati, synek jest tego przykładem,mojej szwagierki syn ,tak samo...

Konto usunięte

2020-01-23 12:13

Aneczka no właśnie tak może się stać. Ja całe szczęście nie mam problemu jeżeli chodzi o apetyt u córeczki, je bardzo ładnie. 

2020-01-23 00:14

Patrycja ja bym spróbowała od 5 miesiąca. Zobaczyła czy jest gotowa. 

Sąsiadki synek od 6 miesiąca ma rozszerzana dietę a prawie wogole nie je tylko pierś.. a ma już roczek

2020-01-22 21:34

Patrycja Niedopytalska,skoro córeczka jest kp i dobrze przybiera na wadze to ja bez zastanowienia zaczekała bym z rozszerzeniem diety do 6mż. ;)

Konto usunięte

2020-01-22 20:45

Mamameg obiadki gotuję sama, słoiczek podaję tylko bobovity z królikiem. Deserków też nie kupuje, sama robię musy. Jeżeli chodzi o kaszki to córeczki ulubiona to mleczna waniliowa z bobiwity i manna, sama i z owocami też bobovity. Kupuję mleczne bo chętniej je zjada. 

 

U nas też tak jest, że zjada około 80 ml obiadku, kaszki czy deserku i za jakąś godzinę poprawia mlekiem. I tak się zastanawiam czy to nie za dużo?