Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kalendarz warzyw i owoców sezonowych w diecie malucha

Data utworzenia : 2016-11-15 20:57 | Ostatni komentarz 2017-06-01 19:21

Redakcja LOVI

4857 Odsłony
44 Komentarze

Do tego, że warzywa i owoce powinny mieć swoje stałe miejsce w diecie dziecka, nikogo przekonywać nie trzeba. Warto jednak używać ich w zgodzie z naturalnym rytmem przyrody tak, by zawsze skorzystać z tego, co w nich najlepsze.

2017-06-01 19:21

dziewczyny, a czy i u Waszych dzieciakow pojawilay sie zaparcia po truskawkach? w ubieglym roku malemu pierwszy raz dalam do posmakowania i na drugi dzien byla kicha... brzuszek byl wzdety, a kupka nie pojawiala sie przez kilka dni ;/ troche sie wystraszylam i poszlismy do lekarza. okazalo sie, ze czesto maluchy wlasnie tak beda reagowac na wszytskie nowosci i warto podawac dicopeg junior, aby dostosowac jelitka. chyba cos w tym bylo bo pozniej mialam ten sam problem przy wprowadzaniu dyni i zupek typu ziemniaczanka czy z buaraka

2017-05-23 19:23

Dziewczyny jak to jest z zielonymi ogorkami? Od kiedy moge podać małemu?

2017-05-09 12:08

My też robiliśmy przetwory,mroziliśmy owoce i w tym roku to samo. Franio kompocikowy chłopczyk to muszę namrozić owoców, żeby starczyło, teraz rodziców obrabiam z zapasów, hehe

2017-05-09 12:04

Ewelina pewnie, że tak! Trzeba korzystać z owoców i warzyw sezonowych są najlepsze :) koniecznie spróbuj jeszcze raz z tymi owockami może faktycznie takie z ogródka nie uczulą córci :) moja mama też ma działkę planuję w tym roku porobić soki i przetwory dla synka akurat jak będzie można wprowadzać jedzenie do diety to będe miała dla niego najlepsze produkty :)

2017-05-09 11:09

Teraz jest idealna pora na sprawdzone owoce i warzywa. My mieszkamy w domku jednorodzinnym, mamy swoj maly ogrodek i w ten weekend sialismy swoje warzywa. Nie ma tego dużo, ale na zupki i obiady w sam raz. Pewnie tez dostaniemy od tesciow bo maja działkę to moze uda się zrobic maly zapas na poczatek zimy. No i swoje owoce....mniam. Corka ma uczulenie na truskawki i brzoskwinie, robilam po 2 próby, za kazdym razem wystapila reakcja. Chce sprobowac jeszcze raz, ale ze świeżymi owocami z ogródka, mam nadzieje ze nic jej nie będzie:)

2017-03-30 12:33

W obecnym miejscu muszę przyznać, że trochę mi tego brakuje, żeby zdobyć takie produkty to trzeba się nagłowić, naszukać i wstać wcześnie :)

2017-03-29 19:01

magros jakiś czas również z mężem wynajmowałam mieszkanie w mieście i do mnie przez domofon oferowali się:) ja miałam zawsze od rodziców więc nie kupowałam, ale dla innych super sprawa, na pewno lepsze niż z marketu.

2017-03-29 07:55

Jak wynajmowałam mieszkanie na studiach, to niedaleko były ogródki działkowe. Dwa razy w tygodniu pod blok podjeżdżał taki starszy pan, z wozem i koniem. Miał tam właśnie owoce i warzywa z działeczki, do tego swojskie jajka. Super sprawa dla osób mieszkających w mieście i nie mających dostępu do takich rarytasów.