Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

10 zalet kaszy jaglanej

Data utworzenia : 2016-06-06 16:58 | Ostatni komentarz 2017-02-10 12:51

Redakcja LOVI

5810 Odsłony
44 Komentarze

Kasza jaglana jest jednym z najbardziej wartościowych produktów spożywczych. Sprawdź, dlaczego jak najczęściej powinna znajdować się na talerzu Twojego malucha.

2017-02-05 00:00

Gudrun kasza jaglana niby od 6 miesiąca ale jak Ty chcesz podać tydzień wcześniej nic nie powinno się stać. Myślę, że możesz zrobić ja zamiast Sinlac.

2017-02-04 18:31

gudrun ja jestem z tych, którzy rozszerzają dietę po ukończonym 6msc ;) dlatego czy kasza czy warzywa wszystko po 6 ;)

2017-02-04 11:51

agn_kaw, wiem, że sama kaszę czy też platki jaglane z dodatkiem mleka czy też wody można na początek. Pytanie czy już czy pp skończeniu 6 miesiąca? Bo wolałabym wpierw kaszę. Potem warzywa i owoce. Synkowi, ale starszemu wpierw owoce, potem warzywa. Kaszę później. Wlasnie jako coś do warzyw i zupek. Pomidorów nie dam, bo obecnie reaguje, gdy ja jem. A szkoda.

2017-02-04 11:44

gudrun ja dawałam jak tylko odpuściliśmy same warzywka i owoce, czyli jakos po miesiącu od rozpoczęcia rozszerzania. Z dodatkiem musu owocowego albo malych kawałków warzyw. Początkowo nie podeszła synkowi, wolał platki jaglane (delikatniejsze i drobniejsze) ale przekonał się do niej gdy dostał ją ze słodkim sosem pomidorowym (gotowane pomidory, starta marchew i kilka daktyli). Zamarancza zdradzisz przepis na Wasz budyń? :) Ja raz spróbowałam zrobić, po prostu zblendowalam ugotowana kaszę, ale nie wyszla mi jednolita konsystencja, tylko taka dziwna i drugi raz nie próbowałam ;) Ale u nas kasze są bardzo często zarówno jaglana, kuskus(fajny na początek, bo drobniutka, w początkach BLW można zrobić kulki z warzywami, które dziecko samo będzie mogło wcinac) jak i cała reszta :) mniaam

2017-02-04 08:05

O tak, też lubię, robię pyszny budyń z kaszy jaglanej :)

2017-02-03 21:41

Dziewczyny, pytanie od kiedy można dawać kaszę jaglaną? Bo mamy rozszerzyć dietę, bo córa mało przybiera, owocki i warzywa mamy jeszcze troszkę poczekać (jak córcia będzie miała 5,5 miesiąca), a chcemy dać kaszę. Pediatra zasugerowała sinlac (jako bezglutenowy i bezmleczny produkt), ale wolałabym jednak coś lepszego. A kasza jaglana wydaje się fajnym pomysłem na początek. Dobrze zblendowana i troszkę rozwodniona (lub z dodatkiem mojego mleka), ale nie byłby to taki aż produkt przetworzony jak sinlac. Miała któraś doświadczenie z tym? Bo po 6 miesiącu na pewno już można dać, ale czy już?

2016-08-22 13:38

Kasza jaglana jest pyszna i w internecie można poznać wiele ciekawych dań z kaszą. Najczęściej podaje kasze z zpulpetami. Dzieciaki to uwielbiają :)

2016-08-09 09:44

Ja też bardzo lubię :) Robię podobnie, jak natka, ale nie zamiast groszku i kukurydzy daję paprykę i fasolkę szparagową :)