Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jakie mięsko dla malucha?

Data utworzenia : 2013-03-22 12:21 | Ostatni komentarz 2014-05-28 22:00

a.100krotka

9583 Odsłony
50 Komentarze

Dziewczyny tak się zastanawiam na czym najlepiej gotować zupki dla córki. I jakie mięska do drugiego dania wybierać. Wczoraj na wizycie zapytałam o to naszej Pani doktor. Powiedziała, że na pewno indyk będzie lepszy od kurczaka i najlepiej też wybierać jak najchudsze części. Ale powiedziała też, że są mamy, które gotują na kurczaku i wszystko jest dobrze z maluszkami. A inne mięsa królik, jagnięcina, cielęcina od czasu do czasu dobrze podać ale wiadomo są trudniej dostępne i niestety też droższe... Napiszcie proszę jakie mięsko Wy wybieracie dla swoich maluchów.

2013-03-24 13:46

My też gotujemy w domku sami. Chyba, ze wychodzimy z domku na cały dzień to wtedy zaopatrujemy się w słoiczek. Co do mięska to używamy różnych, staram się gotować na zmianę. My kupujemy filety z kurczaka, indyka, mięsko z cielęciny, żeberka z cielęciny i jak robimy samą warzywną zupkę to na kościach z cielęcinki (wiem, ze jest trudno dostępna, ale znalazłam na to sposób - może Wam również się przyda - warto zapytać się w sprawdzonym sklepie mięsnym czy nie sprowadzają tego mięska i czy nie można zamówić. Ja osobiście kupuję w paczkach i sobie porcjuję, a następnie mrożę na jedną zupkę. Co do mięska z królika - drogi interes dlatego kupujemy słoiczki z mięskiem z królika. Aha jeżeli chodzi o kurczaczka to słyszałam,że jak się go za często podaje to dzieciom cycuszki rosną - ale nie wiem czy o prawda jest w 100 %.

2013-03-22 14:19

Ja gotowałam i gotuję (chociaż córka ostatnio to nie chce jeść wogule mięsa) mięso z królika i indyka przeważnie. Podawałam czasem mięso z gołębia (!) rosół z gołębia jest bardzo słodki,ale ciemny.Mięso jest delikatne. Podobno mięso z gołębia jest zdrowsze niż te kurze.