Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Od kiedy podawać maluszkom jogurty? Od kiedy danonki?

Data utworzenia : 2013-03-13 17:57 | Ostatni komentarz 2015-09-02 10:05

Iwona

36580 Odsłony
141 Komentarze

Dałam dzisiaj 8 miesięcznej córci pół małego danonka, niestety zwymiotowała go. Mojej koleżanki synek już po 6 msc jadł danonki i nic mu nie było. Chyba się troszkę pospieszyłam. Czyżby takiego danko można było podawać od 10 msc życia?

2013-03-14 12:51

Monika_b dobrze pamiętasz, mi się też obiły o uszy 3 łyżki cukru. My nigdy nie jadaliśmy tego typu deserków, bo trzeba nazwać rzeczy po imieniu - to z jogurtem nie ma nic wspólnego, to jest słodki deser nie mający żadnych znaczących składników odżywczych. My preferujemy naturalne jogurty, kefiry i maślanki dzieciaki też tylko takie jadają, a według obowiązującego schematu żywienia niemowląt jogurt można wprowadzić po 11 miesiącu.

2013-03-13 22:19

Na szkole rodzenia mieliśmy spotkanie z dietetykiem, zapamiętałam kilka informacji z tego spitkania. Najważniejszym przekazem tej Pani było to by absolutnie nie podawać dziecku danonków i innych tego typu serków. Poniewaz znajduje się tak (nie pamiętam dobrze) 3 albo 5 łyżeczek cukru! Co można sobie przeliczyć jak to kogoś interesuje. Część jest też słodzona syropem glukozowo-fruktozowym. Tak jak mamuśka, tylko jogurty naturalne. My w domu tylko takie jemy, niesłodzone, gdy dodam pieczone jabłko i rodzynki wychodzi to samo co jogobella pieczone jabłka :). A tak to z lata mam pomrożone maliny, truskawki i wiśnie i to będę dawać Małej jak podrośnie jescze troche. Iwona, może popróbuj za jakiś czas z jogurtem naturalnym i kup mrożonkę horteksową i zdziałaj sama, może to podpasuje.

2013-03-13 21:55

Ja bym w życiu z danonkami nie zaryzykowała sporo naczytałam się o tego typu deserkach no i podzielam opinię jak wyżej, one są dla starszych dzieci. Zresztą jestem zdania, że nie ma sensu wprowadzać maluchowi więcej chemii niż jest to konieczne. Oczywiście, że zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach chemii nie uniknę, jednak.... Jeśli jakieś jogurty to naturalne do których ewentualnie dodaję owoce - pisze ewentualnie ponieważ mój synek woli bez. Uwielbia takie czyste, białe jogurty, szczególnie te typu greckiego, łatwiej się je podaje bo są gęste i się tak nie leją. Mi pediatra powiedziała, że można je wprowadzać do diety malucha i są one bezpieczniejsze niż mleko krowie. Mój maluch miał wcześniej spore problemy z nietolerancją mleka krowiego jednak teraz jest ok, jogurty zaczęłam wprowadzać po 11 miesiącu tak wydaje mi się, że jest bezpiecznie.

2013-03-13 20:39

Tak, tak jogurcik malucha (pachnąca truskawka) podawałam właśnie z Bobovity. Nie trzeba ich trzymać w lodówce, mają dłuższy okres przechowywania i są pakowane po 4 sztuki, kupuje je od czasu do czasu w Rossmannie. A co do danonków chyba będę musiała jeszcze troszkę poczekać. ;)

2013-03-13 19:08

Wprowadzanie produktów mlecznych do diety małego dziecka trzeba zawsze konsultować z lekarzem prowadzącym, który zna dziecko i może pomóc dostosować dietę do indywidualnych potrzeb, a tym samym wykluczyć indywidualne przeciwwskazania (np. alergia na białko mleka krowiego, skaza białkowa). Danonki, tak jak wszystkie fermentowane produkty mleczne polecane są dla dzieci od trzeciego roku życia. Cytat pochodzi ze strony www.danonki.pl Czyli lepiej zrezygnować z danonków. Do diety dziecka możemy wprowadzać specialne jogurciki które są oznaczone np od 10 miesiąca . Polecam Ci jogurciki BoboVity które są przeznaczone po 6 miesiącu życia są dostępne w różnych smakach i mają obniżoną zawartość białka.