Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Rozszerzanie diety: gluten i słoiczkowe jedzonko

Data utworzenia : 2015-01-22 23:51 | Ostatni komentarz 2015-04-09 11:01

marza

4893 Odsłony
45 Komentarze

Zdaje sobie sprawe z tego, że jest tu wiele wątków na ten temat ale nie mogę znaleźć tego co mnie interesuje. Jak to jest z tym glutenem? Czytałam, że powinno se wprowadzać po 4mcu teraz ale nie wiem jak. Podaje córeczce jabłko, banana, sok z marchewki (gotowanej nie chce jeść :(), dynie. Chociaż córcia najbardziej lubi słoiczek Hipp gruszke, sama trzyma sobie łyżeczke i domaga się więcej(!). Zastanawiam się nad innymi słoiczkami bo jak sama jej podaje to nie je z takim zaangażowaniem :( Tu kolejne pytanie co zrobić żeby dziecko jadło chętnie nie tylko słoiczkowe jedzonko?

2015-01-23 22:46

Córcia ma 4,5 miesiąca. Dziś zrobiłam jej papke z marchewka (dodałam wode i soczek z marchewki) i zjadła troszkę :) będę próbować teraz tylko z warzywami. Pediatra mówiła, żeby dodawać gluten do warzyw i owoców. Nie wiem ile mam tego dać bo córcia zjada tylko kilka łyżeczek i domaga się później piersi bo wody czy herbatek nie chce pić.

2015-01-23 18:58

Ja rozszerzanie diety zaczęłam od warzyw ale powiem szczerze że mój synek niechętnie jadł samą gotowaną marchewkę więc po kilku próbach podałam mu marchewkę z ziemniaczkiem i było ok. Dziś dałam mu danie - dynia z indykiem - też mu smakowało. Będę chciała dać mu jeszcze kilka różnych wersji dań z warzyw a później owoce i jak wszystko będzie jadł wprowadzę gluten. Mój synek ma 5,5 miesiąca ale bardzo wolno nam idzie nauka jedzenia nowych potraw więc pewnie gluten wprowadzę po 6 miesiącu , ale tak ustaliłam z pediatrą że najpierw warzywa. owoce, gluten. Co do gotowych dań to ja również z nich korzystam ale nie ukrywam że soczki, kompoty, przecierane owoce będę robić sama. Nie mam póki co dostępu do warzyw z ekologicznych upraw więc wolę bazować na tych kupnych.

2015-01-23 16:29

A ile teraz ma córcia miesięcy? Widzę, że w większości podajesz owoce. Co do słoiczków tak jest, że dzieciakami się do nich przyzwyczajają, ale można to zmienić zachęcając w różny sposób np. tak jak pisze pani Barbara. Ja rozszerzanie diety zaczęłam od warzyw, nie podawałam owoców celowo aby dziecko najpierw zaakceptowało właśnie warzywa. Na początku też nie było kolorowo, zaczęłam od marchewki ze słoiczka (spróbowałam podać mojej ugotowanej ale synek totalnie wypluwał i miał odruchy wymiotne) ta ze słoiczka miała idealnie gładką konsystencję i choć też na początku bardzo małymi kroczkami - synek przekonał się. Dziecku trzeba dać czas, nie raz poczekać kilka dni i podjąć kolejne próby. Na początku podawałam warzywka że słoiczka ale jak synek ładniej jadł, zaczęłam gotować tak aby nie przyzwyczajać go. Teraz już bez problemu zjada moje zupki, ale od czasu do czasu i te ze słoiczka. Co do glutenu, ja gotowałam kaszę manną na wodzie i pół łyżeczki dodawałam do zupki. Myślę, że możesz też dodać do owoców np. tej lubianej przez córkę gruszki. Są też gotowe słoiczki z deserkami które zawierają gluten w swoim składzie w zależności od wieku dziecka np. z musli, biszkoptem itp.

2015-01-23 13:43

a jeżeli chodzi o drugą część pytania, ugotuj na parze marchewkę w słupkach różyczkę brokuła, ziemniaczka i pozwól małej sie ubrudzić, próbować jeść rączkami, zapewne jej sie to spodoba a do brzuszka wpadną cenne kawałki jezdzenia :)

2015-01-23 13:40

możesz córce dać do pociumkania skórkę od chleba, bądz spróbować z kaszką zawierającą gluten. Ja wprowadziłam gluten podając dziecku naleśniki, tyle że trzymałam się karmienia piersią przez pół roku, i dopiero od ukończenia przez Olka 6 mies zaczęłam podawać mu różne rożnosci, stosujemy metodę BLW, nie daje papek ze słoiczków które są wielokrotnie przetworzone przez co pozbawione wartości. Nie neguje jednak mam które karmią słoiczkami bo to wybór rodzica.