Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

A może rybka?

Data utworzenia : 2013-02-17 21:58 | Ostatni komentarz 2015-01-05 23:12

mamuśka

7060 Odsłony
48 Komentarze

Pozwalam sobie założyć nowy temat ponieważ wiele mam ma problem z wprowadzeniem do diety maleństwa rybkę. Jakie macie doświadczenia? może jakieś przepisy czy porady w tej kwestii?

2015-01-05 23:12

Ją też mam jakiś lęk przed ośćmi. Jakoś bezpieczniej podać mi jest obiadem z rybką ze słoiczka. Druga sprawa to źródło zaopatrzenia - u mnie jakoś ciężko z tym w pobliżu gdzie mieszkam. Jak byłam na wakacjach nad morzem zróbiłam sobie lekkie zapasy - pomroziłam. Synkowi w większości daje że słoiczka rybkę a dla nas i starszej córki jeżeli robią sama rybkę to zazwyczaj gotuję ją na parze lub piekę.

2015-01-05 21:08

Moja bardzo lubi jak jej gotuje zupke z ryba, zjada ją z wielkim apetytem, wiec widac, że jej smakuje. Kupuje przewaznie łasosia, szczupaka lub pstraga. Oczywiście późnie slecze i bardzo dokladnie poszukuje osteczek, Czytałam, że niemowlak powinien dwa razy w tygodniu jesc rybke, wiec staram sie jej podawac tak,a nawet czescie, bo jest zdrowsza niz drób

2015-01-03 13:28

My bardzo lubimy ryby i zależy mi też, aby moja córka jadła je od małego. Aktualnie najczęściej dostaje łososia, którego zapiekam w piekarniku razem z ziemniaczkami i warzywami, a całość posypuję ziołami ;)

2014-01-30 19:46

Ja małemu daję rybę przynajmniej raz w tygodniu, ale tylko ze słoiczków. Bałabym się sama takiemu małemu dziecku ją przygotowywać, bo boję się że mogłabym przeoczyć ości.

2014-01-30 13:03

mraczek chyba dwa razy w tygodniu.

2014-01-30 12:58

My właśnie jesteśmy na etapie w prowadzania rybki do diety Jasia, ale na razie od 2 tygodni dostaje rybke 2 razy dziennie ze słoiczka. Muszę się rozejrzeć za dobrym źródłem świeżych ryb to może sama będę mu przyrządzała. Warto o tym pamiętać bo mięso ryb ma tykle cennych składników.

2014-01-14 21:31

Początki są zawsze trudniejsze, my już jesteśmy na takim etapie, że mały sam decyduje co je i którą rybę woli:) Zresztą z nim tak jest, że jednego dnia nie chce jeść prawie nic a drugiego wciąga co popadnie. W pierwszy dzień świąt tak się przysiadł do tatusia, że zjadł mu całego karpia:) Powolutku i ostrożnie aby nie trafić na ość ale zjadł ze smakiem:)

2014-01-14 21:06

Moja mała je rybkę dwa razy w tygodniu odkąd skończyła 5 miesięcy. Też podaję tą ze słoiczka, bo boję się, że w sklepie trafię na jakąś nieświeżą. A tak to czuję się pewniejsza.