Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Słoiczki dla niemowląt czy można samemu przygotować?

Data utworzenia : 2014-06-06 19:22 | Ostatni komentarz 2015-05-04 12:19

Konto usunięte

16477 Odsłony
100 Komentarze

Dziewczyny, od dwóch tygodni jesteśmy na etapie rozszerzania diety. Niestety Oliwier nie jest tym zbytnio zadowolny. Z jakiegoś powodu marchewka w słoiczku mu nie smakuje, ale taka ugotowana przeze mnie na parze i zmiksowana z odrobiną przegotowanej wody jest przez niego bardziej akceptowana. Zastanawiam się, czy mogę po wyparzeniu do słoiczków po daniach dla niemowląt włoźyć przygotowane przeze mnie obiadki i zapasteryzować? Czy macie doświadczenie, czy takie słoiczki zamkną się ponownie? Dla Oliwiera gotuję bez przypraw i trochę mija się z celem gotowanie dwóch marchewek codziennie czy średniego ziemniaczka. Mogłabym "załatwić to hurtowo". Jeśli próbowałyście i Wam się udało to napiszcie też ile czasu można przechowywać takie dania. [Wątek zamknięty na dalszą wymianę doświadczeń zapraszamy do wątku Słoiczek czy obiad robiony w domu http://lovi.pl/pl/forum/8/139 Redakcja LOVI]

2014-06-06 21:58

Aleksandra zamrażarkę mam pełną odciągniętego mleka, gdy pojawił się problem... Aleksandra a te pojemniki Ci się odbarwiają?

2014-06-06 21:51

nie ufam pasteryzacji. gotuję i mrożę w pojemnikach do mrożenia pokarmu.

2014-06-06 21:03

Mraczek80 często przygotowuje słoiczki dla swojego synka, pisała gdzieś o tym i wrzucała zdjęcia. Według mnie słoiczki po daniach dziecięcych kupnych nie będą się nadawały do ponownej pasteryzacji, ale nie jestem pewna na 100% ponieważ nie sprawdzałam.

2014-06-06 20:49

Angie ja osobiście nie robiłam ale moja znajoma robila zupke warzywna w słoiczkach po koncentracie malutkim,,, bo te kupne słoiczki się nie nadaja bo nakrętki puszczają w czasie gotowania ...zapasteryzowala i przez miesiąc w lodowce trzymala,,,,do mies gora ...wiem tylko ze z warzywsamych bez miesa.