Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Przewodnik po kaszkach

Data utworzenia : 2013-09-05 11:31 | Ostatni komentarz 2018-02-28 08:21

Redakcja LOVI

10322 Odsłony
55 Komentarze

Kaszki są ważnym elementem diety Twojego dziecka. Dostarczają wymagającemu organizmowi malca składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju m.in.: wapnia, żelaza, magnezu, są wzbogacone o witaminy, kwasy omega3, probiotyki. Jednak kaszka kaszce nierówna, a nie wszystko to, co producenci proponują dzieciom, jest dla tych dzieci najlepszym wyborem. Przeczytaj nasz przewodnik po kaszkach dla dzieci.

2018-02-28 08:21

emmako u nas kaszki weszly po pierwszych warzywach i owocach jak cala reszta ;) Dietę zaczelismy rozszerzac po.ukinczeniu 6msc i z miesiac pozniej juz byly takze kaszki ale glownie to płatki bo te synek wolał. Gotowałam wszystko na wodzie, jak kaszki to kupowalam bezmleczne i bez slodziw (np mamuko, holee, hipp) Jak mialam swoje odciagniete mleko to czasem dodalam ale jak wspomniala magros po dolaniu kobiecego mleka one z gestych stają sie takie bardziej do picia i nie kazde dziecko to akceptuje , tak sie dzieje przez enzymy zawarte w mleku kobiecym. Kobiecego mleka tez nie powinko sie gotowac gdyż straci wiele dobroczynnych skladnikow. Dlatego jesli masz swoje to dolewaj do bezmlecznych ;)

2018-02-28 08:03

W okolicy 5 miesiąca powinno się zacząć podawać gluten, ale można to zrobić manną dodając do obiadku, no ale niektóre mamy dają wtedy kaszki właśnie. U nas bardzo sprawdziły się te kaszki wielozbożowe, do dziś córa uwielbia kaszki.

2018-02-24 19:38

Aha, bo różnie podają, czasami nawet już po 4 czy 5, czasami po 6 miesiącu.

2018-02-24 15:27

emmkao, ja jak dawałam kaszkę to nie na swoim mleku, bo nie gęstniała i córa takiej nie chciała. Tolerowała tylko taką z łyżeczki, gęstszą. Ponieważ miała skazę to robiłam kaszki bezmleczne na mleku hipoalergicznym. Kaszki nie wprowadzałam od razu po 6 miesiącu, raczej nieco później, koło 7 miesiąca po trochu, a tak 8-9 miesiąc to było już śniadanie.

2018-02-20 09:28

A tak w ogóle kiedy wprowadzałyście kaszki swoim dzieciom? W jakim wieku i na jakim etapie rozszerzania diety? Na początek dawałyście te bezmleczne przygotowane na Waszym odciągniętym mleku bądź dotychczas stosowanym mleku modyfikowanym czy te mleczne?

2018-02-19 22:23

Ja byłam właśnie miło zaskoczona tym składem. Tylko oprócz samej kaszki właśnie dobrze by było dodać te owoce jeszcze. Chyba ja coś sobie zamówię na próbę żeby zobaczyć czy nam przypasuje. Nawet jak kaszka nie bardzo to te owoce liofilizowane wykorzystam. W sumie sama nie wiem czy to jest nowość czy po prostu mało rozreklamowane są trochę.

2018-02-19 21:24

Ola faktycznie cena i skład fajne :) Ale niestety nie próbowaliśmy.

2018-02-19 17:58

Aha, to chyba jakaś nowość u nich, bo jeszcze niedawno przeglądałam tam asortyment kaszek i nie kojarzę takich.