Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Brudne uszy

Data utworzenia : 2017-02-28 08:14 | Ostatni komentarz 2017-11-06 12:46

Mama_Arka_Martynki

13102 Odsłony
312 Komentarze

Mam problem z synkiem ma 2,3l. I ciągle brudne uszy. Czyszcze patyczkiem tylko z brzegu, nie wkładam głęboko, żeby nic nie uszkodzić, nie zatkać uszu . Problem jest taki że syn ma wiecznie "miodek" w puszkach ciemno brązowy. Co dwa dni usuwam brudek, czy to niezostawia za dużo tego miodku? Może to coś nie tak. 10 marca idę do lekarza z niunią to zapytam

2017-02-28 23:26

Moja znajoma jeździ z córką na zabieg ze swieca, bo ma taki urok, że dużo produkuje ( lekarz nie stwierdził nieprawidłowości). Niby jej pomaga, ale mnie to nie przekonuje. Tym bardziej że Twój synek jest malutki, balabym się, że się poparzy. U mojej młodszej widzę, że wydziela się znacznie więcej, niż u starszej, ale pediatra też nie kazała robić nic więcej, niż oczyszczać, jak wyjdzie na zewnątrz. Te preparaty do uszka czasem przynoszą odwrotny efekt, bo rozpuszczaja woskowine, ale przylepia się inny brud.

2017-02-28 20:23

Syn ma ponad dwa lata nie bardzo da czyścić. Patyczek tylko na wierzchu z brzegu stosuje

2017-02-28 13:56

A może za często czyscisz uszy synkowi? i ta woskowina sie nadprodukuje, bo podobno tak jest. Im częściej czyscimy uszy tym wiecej woskowiny sie tworzy w uszach. Na Twoim miejscu zrezygnowalabym z patyczkow, niechcący za głęboko coś wepchasz i zrobi sie problem. Dobrze, ze używasz spray do uszu, rob tak jak jest w zaleceniach na opakowaniu, nie uzywaj go częściej niz jest napisane. No a gdy wyplywa woskowina ja bym zebrala to czyms innym, choćby mokra pielucha i tylko z zewnątrz. Nic nie wycieraj w środku. W koncu ta woskowina tez ma jakies zadanie, chocby zeby nie zalac uszu podczas kąpieli. Jezeli tak Cie to niepokoi to rzeczywiście zapytaj przy następnej okazji lekarza:)

2017-02-28 13:33

Mi coś siostra wspominała że to objaw alergii ale nie wiem

2017-02-28 11:13

MAM ja bym powiedziala o tym lekarzowi, bo kiedys cos o tym slyszalam ze jak jest nadmierna wydzielina to cos tam, ale nie pamietam co to bylo. A tak apropo moj maly ma to samo, moze nie codziennie i nie brazowy miodek, ale co 2 dzien wyciagam mu troche brudków i zastanawiam sie skad takie rzeczy sie u takiego malca biora.

2017-02-28 10:22

Powiedz o tym lekarzowi, ale nie powinnaś się niepokoić. Woskowina jest produkowana by pełnić funkcję ochronną ale ,podobno im częściej się czyści uszka tym więcej się jej produkuje żeby właśnie chronić. Jak stosujesz spray do uszu to dobrze, bo pozwala by większość wypłynęło,patyczki są niebezpieczne bo wpychają miodek głebiej poza tym mogą zranić, uszkodzić coś w uszku.Pogadaj z lekarzem, ale myśle że nie powinnaś się niepokoić.

2017-02-28 08:53

Zapomniałam napisać , że mamy to olivo i jak zastosuję wieczorem przed kąpielą T na drugi dzień uszy są strasznie brudne , więc zbieram patyczkiem to co widać a na drugi dzień można znowu

2017-02-28 08:43

Oprócz czyszczenia małżowiny możesz zastosować specjalny spray do uszu. Np.Vaxol czy OlivoCap ułatwiają usunięcie woskowiny i stosuje się je 1-2 razy w tygodniu. To taka oliwka do uszu.Na pewno będzie poprawa.