Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Woli babcię od mamy..?

Data utworzenia : 2016-01-13 16:47 | Ostatni komentarz 2016-02-14 20:07

Konto usunięte

14448 Odsłony
26 Komentarze

Witam Was. Tworzę nowy wątek od bardzo,bardzo dawna.. Ostatnimi czasy męczy mnie to,że moja córka, która ma 17 miesięcy bardzo kocha swoją babcię,czyli moja mamę z którą mieszkamy.. Nie meczy mnie to,że ją kocha,ale to,że czasem jest tak,że chcę młodą wziąć na ręce a ona nie chce do mnie przyjść..wyciąga wtedy ręce do babci... Pracuję juz przeszło 4 miesiące i mam wrażenie że tu leży wina..ale nie mogę tego zmienić,bo nie stać mnie na siedzenie w domu z dzieckiem. W sumie to bardzo jest mi przykro,kiedy wołam Juśkę do siebie i wyciągam ręce,a ona woła mama i biegnie do babci! Ostatnio koleżanka mi powiedziała,ze mam się do mojej mamy przy córce zwracać babcia,bo mała myśli,że to też mama..w sumie nie przeszło mi to nigdy przez myśl. Chciałam zapytać jak jest,lub było u Was? czy zwalczyłyście to jakoś? Boli mnie to,bo mam wrażenie,że córka faktycznie woli babcię ode mnie,a przecież ja robię wszystko,by było jej dobrze, poświęcam jej wiele swojego czasu,swojej uwagi! Bawimy się razem,wygłupiamy się itp.. Jeśli jest już taki wątek,to proszę o przekierowanie, bo nie mogłam nic znaleźć :)

2016-01-13 17:01

Zaobserwowałam, że kiedy rodzic wraca do pracy to dziecko często wyraża w ten sposób swego rodzaju bunt. To bardzo trudny okres dla dziecka, ale myślę, że niebawem córeczka zrozumie, że Mamusia zawsze do Niej wraca, a praca jest koniecznością. Myślę, że koleżanka podpowiedziała Ci bardzo dobry pomysł. Gdy będziesz się zwracać do Mamy "Babciu" córcia dostrzeże różnicę pomiędzy Mamą i Babcią :) Nie martw się. Moja siostra miała podobny problem z synkiem, ale po pewnym czasie wszystko wróciło do normy :)

2016-01-13 16:59

Córka ma 15 miesięcy i również ma silną więź z moją teściową , z którą mieszkamy. Często zdarza się tak , że córka woli być na rękach u babci , ale jednak gdy coś ją boli , albo jest bardzo zmęczona wraca do mnie. Do teściowej zwracam się teraz babcia , i dziecko mówi na nią "babu" , na prababcie z która też mieszkamy mówi "baba" . Gdy dziecko słyszy jak babcia wraca z pracy to musi do niej iść inaczej jest płacz. Natomiast nie pozwalam teściowej wyręczać mnie w takich czynnościach jak karmienie, przewijanie , kąpanie , usypianie dziecka. Od początku jej na to nie pozwalałam , mimo ,że ona bardzo chciała. Jak mała coś przeskrobie też leci do babci , a mnie nie zauważa. Nie reaguje na to , czasami tylko zabieram dziecko do siebie do pokoju, aby się wykrzyczało. Teściowa ma zakaz uspakajania dziecka gdy ono coś przeskrobie lub wymusza . Nie wiem co mam Ci poradzić , dlatego napisałam jakie są nasze stosunki w domu.