Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Małe dziecko kontra piaskownica

Data utworzenia : 2013-02-28 10:16 | Ostatni komentarz 2017-10-17 23:05

Iwona

21942 Odsłony
135 Komentarze

Już niedługo wiosna. Będzie cieplej, więcej czasu spędzimy z naszymi pociechami na dworze. I tu temat bardzo ważny- piaskownica. Dla dzieci niesamowita frajda. Jak ochronić dziecko przed brudnym piaskiem, bakteriami czy zarazkami? Kiedy pozwolić dziecku na zabawę w piaskownicy? Jakie normy musi spełniać piasek w piaskownicy?

2013-03-02 16:11

ja niestety nie mogę mieć własnej piaskownicy bo mieszkamy w bloku, ale u nas w miescie są i to nawet blisko nas place zabaw zamknięte (ogrodzone całe z furtką) Nie mam oczywiście pewności że jest super czysto, ale mam pewnośc że na tym terenie nie wchodzą bezpańskie psy, kotów też nie widziałam więc o tyle jest bezpieczniejsza niż przy bloku bo nie sa zanieczyszczone potencjalnymi odchodami zwierzęcymi. A piach jak to piach, tez nie wiadomo skąd pochodzi więc po prostu warto miec ze sobą chusteczki antybakteryjne do rąk i tuż po zabawie wycierac rączki naszych pociech i tłumaczyć żeby nie wkładać nic bo buzi i rączek też.

2013-03-02 09:42

Ja planuję mojemu małemu kupić zamykaną piaskownicę i postawić w ogródku, nie chcę żeby nabawił się tego co ja. Po za tym nie wiadomo jaki jest piasek w piaskownicach na placach zabaw, a wiadomo że praktycznie wszędzie są jakieś bezdomne zwierzęta które załatwiają się gdzie popadnie.

2013-02-28 13:57

Polecam artykuł w którym przeczytasz jakie bakterie i choroby czekają w piasku http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/all/5/1907 A moim zdaniem co do piaskownicy to: -Piasek w piaskownicach tzw ,,osiedlowych'' powinien być wymieniany przed sezonem i w trakcie jego trwania -Piaskownica powinna być zabezpieczana aby nie wchodziły do niej zwierzęta jak psy,koty (chodź o to trudno) -Powinniśmy zwracać uwagę aby nasze dziecko nie jadło w piasku, nie brało brudnych rąk ani zabawek do buzi, ani nie jadło jedzenie brudnymi rękami

2013-02-28 12:56

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na własna piaskownicę zwłaszcza te osoby, które mieszkają w blokach (ja jestem takim przykładem - ale mamy małą działeczkę i też mam zamiar wykombinować córeczce małą piaskownicę do zabawy, uważam, że takie zabawy w piaskownicy rozwijają maluchom wyobraźnie, koordynację ruchową, wspólnie spędzony czas przez zabawę z rodzicami, np. gotowanie zup, robienie babek, czy zabawę w sklep przy pomocy listków i kamyczków hehe i oczywiście sprawiają przy tym świetną frajdę). Fakt to prawda uważam również, że warto mieć własną piaskownicę - to najbezpieczniejszy sposób by ochronić szkraba przed tymi "niefajnymi bakteriami i zarazkami". Mamunia - świetny pomysł z tymi ławeczkami po bokach. U nas w mieście piasek w piaskownicach jest wymieniany TYLKO dwa razy do roku (uważam, że to stanowczo za mało, jakiś absurd dosłownie, pomijając fakt, ze kotki załatwiają sobie tam swoje potrzeby i pomimo, że zostają także prowadzone kontrole przez sanepid - i są w normie). Co do bakterii i zarazków doczytałam się również, że można znaleźć tam bakterie grupy E.coli czy salmonelli, pasożyty toksokarozy i nicienie.

2013-02-28 12:02

My również mamy swoją własną piaskownicę w ogrodzie.Teraz po roztopach trzeba będzie wymienić piasek na nowy. Na noc zakrywaliśmy piaskownicę. Dziecko powinno bawić się w pasku między innymi dlatego zabawa w piaskownicy jest korzystna dla rozwoju dziecka. Trzeba tylko pamiętać o odpowiedniej higienie,a wszystko będzie ok. W piaskownicy możemy mieć kontakt z bakteriami e.coli,salmonellą,lamblie a także toksoplazmoza,różnego rodzaju paciorkowce i gronkowce.

2013-02-28 11:45

My mamy piaskownicę w ogrodzie i tam się córka bawi,nie pozwalam wchodzić jej do piaskownicy u nas na placu zabaw.Jest to teren otwarty jak to na wsi pełno bezpańskich piesków ,które jakoś lubią tam załatwiać swoje potrzeby.Zakupiłam na allegro piaskownicę drewnianą,zamykaną.Z zamknięcia po otwarciu robią się dwie ławeczki,jestem z niej bardzo zadowolona.Przemalowana została jednak drewnochronem by sie nie niszczyła ma teraz inny kolor niż na zdjęciu.Jest większa niż te plastikowe:)

2013-02-28 11:01

Iwonka, nie sądzę żeby można było ochronić dziecko przed piaskiem w piaskownicach publicznych. Niestety są one mocno zanieczyszczone, nie są przykrywane więc dostęp do nich mają zwierzęta, a wiadomo co one tam robią. Kolejna sprawa to zanieczyszczenia typu szkło, pety i inne niebezpieczne dla dziecka odpady pozostawiane przez ludzi. Wydaje mi się, że najbezpieczniej mieć małą piaskownicę we własnym ogródku i to taką z przykryciem. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości trzeba z dzieckiem siedzieć w piasku, a nie na ławeczce i bacznie obserwować co robi i czego dotyka. Dotyczy to przede wszystkim malutkich dzieci, ze starszymi najlepiej cały czas rozmawiać, tłumaczyć, że nie należy nic co jest na podwórku czy leży na ziemi brać do buzi. W ten sposób starsze dziecko będzie miało świadomość o niebezpieczeństwach czyhających na placu zabaw.