Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Małe dziecko kontra piaskownica

Data utworzenia : 2013-02-28 10:16 | Ostatni komentarz 2017-10-17 23:05

Iwona

21941 Odsłony
135 Komentarze

Już niedługo wiosna. Będzie cieplej, więcej czasu spędzimy z naszymi pociechami na dworze. I tu temat bardzo ważny- piaskownica. Dla dzieci niesamowita frajda. Jak ochronić dziecko przed brudnym piaskiem, bakteriami czy zarazkami? Kiedy pozwolić dziecku na zabawę w piaskownicy? Jakie normy musi spełniać piasek w piaskownicy?

2017-10-17 23:05

Wybierając piaskownice trzeba przede wszystkim sprawdzic czy można ją zamknąć. Jeśli można i nie dostanie się do niej żaden kot to super. U mojej mamy pod blokiem jest plac zabaw z zamykana piaskownicą i jak latem do niej szliśmy mój mały jakby mógł to nie wychodził by z niej w ogóle.

2017-10-12 06:52

Moi rodzice kupili małej piaskownice. Głównym kryterium było możliwość jej zamknięta, bo mają koty. Muszę powiedzieć, że trochę się naszukali odpowiedniej. Fajnie, że teraz nawet żółty piasek można w worku do piaskownicy kupić, zero problemu. A dla córy to był najlepszy prezent, całe lato w niej spędziła, uwielbia piasek :) Teraz zimą przerzuciła się na kinetyczny :)

2017-10-10 23:34

Moj synek jest z stycznia a jak przyszło lato to mial pul roczku to jeszcze za wczesniej a na następny rok w lecie mual.mialjuz pultora roczku i dawalismy.go do piasku.bo bardzo chcual i wogole nie chcial z niej.wychodzic do dzisiaj.uwielbia zabawy w piaskownicy a ma 3,5latka .. Jakbym.miala pilnowac dziecka z tych wszystkich.bakteri, zarazkow to musialabym z synkiem z domu nie wychodzić i nie pozwalac niczego dotykać...bez przesady nie dajmy.sie zwariować..ja moje dziecinstwo wspominam zabawy nad rzeka, w blocie, w polach...w lasach, w przeróżnych miejscach podnosilam z ziemi różne rzeczy , kamienie, papierki bo.jak wiadomo dziecko.wszystkim sie inreresuje i wszystko go ciekawi i zyje i jestem.zdrowa i wogole nie choruje.

2017-10-09 14:49

Piaskownica ogólnie rzecz biorąc fajna sprawa ;) moja córka potrafi się w niej bawić godzinami...ja akurat nie musiaąłm szukac daleko gdyż mój brat zajmuje się robieniem różnych rzeczy z drewna i małą dostałą od niego właśnie piaskownicę w prezencie. fajna sprawa bo jest zamykana a jak ją się otwiera to robia się dwie ławeczki po bokach do siedzenia ;) to jest ekstra bo dziecko może w każdej chwili usiąść a nie na tym zimnym piasku, a że jest to zamknięcie ławeczka w jednym czyli nie ma zbędnych dodatkowych mebli ;))

2017-10-05 21:52

Moja córka dostała na roczek piaskownicę zrobioną przez dziadka. Jest starannie zrobiona bez ostrych zakończeń i wystajacych elementów. Jest każdorazowo zamykana i dodatkowo zakładamy taki pokrowiec aby nic nie dostało się do piasku.Wkopana jest w grunt, więc nawet raczkujac da radę wejść.Wiadomo jednak i tak dziecko jest cały czas pod opieką więc ewentualne próby wzięcia piasku do buzi sa uniemożliwone. Jeśli chodzi o piaskownice przy blokach to bym nie poszła z dzieckiem.

2017-10-05 13:10

Na jakość wykonania na to aby piaskownica nie miała w sobie wystających elementów takich jak gwoździe aby była wykonana z nietoksycznych materiałów oraz najlepiej jest zdecydować się na piaskownicę, która będzie nakryta. Na przykład namiocikiem: http://www.complex.gda.pl/_drewno/dzieci,piaskownice-drewniane,425 W tym sklepie jest sporo takich ciekawych opcji na piaskownice dla maluchów. Niby można zrobić piaskownicę samodzielnie,ale nie wiem czy jest sens sie bawić skoro gotowa nie jest droga.

Konto usunięte

2017-10-05 09:51

Szukam aktualnie piaskownicy do ogrodu dla dziecka. Na co zwrócić uwagę wybierając?

2015-11-03 19:07

Trzeba miec maluszka cały czas na oku niestety brudne zabawki w piasku są często kuszące dla małego dziecka