Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dłubanie w nosie, zjadanie "kóz"

Data utworzenia : 2014-01-22 19:25 | Ostatni komentarz 2015-12-27 18:14

kusia_ss

18686 Odsłony
34 Komentarze

Czy wasze dzieci dłubią w nosie? A co gorsza czy jedzą to, co wydłubały? Nie pomaga tłumaczenie, nie pomaga zwracanie uwagi. Córka długie w nosie i je "kozy" :/ U nas historia z dłubaniem zaczęła się w momencie pójścia do przedszkola (a ostatnio jak byłam na przedstawieniu to widziałam, że co drugie dziecko w jej grupie ma ten sam problem). Zauważyłam, że córka robi to niemal bezwiednie (dłubie i zjada) jak się np. zamyśli. Drogie mamy, miałyście taki problem? Jak sobie z nim radzić? Liczyć na to, że z tego wyrośnie?

2014-01-23 11:04

mamunia no właśnie w domu zwracam uwagę, pilnuję, żeby tego nie robiła a jak się nudzi to staram się zająć jej ręce (malujemy albo rysujemy). Ale po każdym powrocie z przedszkola znowu to samo. A teraz to jeszcze dochodzi zazdrość o młodszą siostrę, która ma prawie 3 tyg i ogólnie czasem mam wrażenie, że starsza trochę tęskni za byciem takim małym dzieciątkiem....

2014-01-23 10:58

Ja nie mogę na to patrzeć bo zaraz mam odruch wymiotny:)Chrześniaczka męża do tej pory nie może się tego oduczyć mimo iż jest w czwartej klasie.Często bawi się z moją Julią i jak jest u nas ,a widzę że jej ręka wędruje do nosa już zwracam uwagę.Julia jak była mniejsza sama zauważyła,ze ona tak robi i spytała mi się czy tak może.Wtedy wiedziałam że muszę z nią porozmawiać na ten temat,wszystko jej wytłumaczyłam i wie że tak nie wolno i nie próbuje.Zauważyłam ,że bratanica męża tak jak piszesz,że często robi to jak np słucha rozmowy innych ,czy ogląda telewizor nie wiem jak można ją tego oduczyć,bo to po tylu latach problemu weszło jej to już w nawyk.Wiem,że jej siostra robiła to samo teraz chodzi do gimnazjum i już by był to wstyd więc nie robi już tak.