Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Rozkopywanie się w łóżeczku

Data utworzenia : 2013-04-09 12:41 | Ostatni komentarz 2014-12-11 12:56

Iwona

19560 Odsłony
72 Komentarze

Czy Wasze maluchy rozkopują się w nocy? Kiedy się budzicie - patrzycie na śpiące maluszki i nie są przykryte? Co może być przyczyną? Może jest im za gorąco, a może są "wiercipiętakami"? Używacie wtedy śpiworków, kocyków ?

2014-12-11 12:56

U nas pod kołderką. Zdarza się, że oboje, zarówno starsza córka jak i młodszy synek odkopują się. Często wstaję i przykrywam ich. Może taką tendencję mają po mnie, bo ja też lubię się "odkopywać" tzn. lubię mieć stopy poza kołdrą i zauważyłam, że moje dzieci też:) nawet ten mój 8 miesięczny maluch tak robi:)

2014-12-11 04:10

Starszy synek do dziś śpi w spiworku a ma już trzy latka. Dla mnie to bardzo wygodna forma. Na początku miałam pewność ,że maluch nie nakryje się kołderką i się nie udusi, a z czasem śpiworek dał mi gwarancję, że się nie rozkopie i nie będzie marzł. Z bliźniętami też mam zamiar tak robić. Obecnie synek śpi w rożku a córeczka w otulaczku.

2014-12-05 13:16

Nasz synek również czasami się wierci w nocy i gdy się przebudzam widzę, że jest odkryty. Często też w trakcie snu podnosi nóżki do góry i uderza nimi o materac. Myślę, że może to być od "gazów"- w ten sposób może łatwiej mu się uwalniają (przez pierwsze trzy miesiące miał okropne kolki i często podciągał mocno nóżki). Od kilku dni śpi w śpiworku i już nie ma problemu z odkrywaniem się :-) Polecam :-) może się wiercić, kopać a i tak będzie przykryty :-)

2014-12-05 12:30

moj 8 miesieczny synek do tej pory sie odkrywa, mysle ze poprostu mu wygodniej sie poruszac bo doslownie sie okreca o 360° albo ma to po tatusiu bo tak samo robi ze swoja koldra, nawet jak okrywam to za chwile lezy na wierzchu, w rozku synek zasypial tylko w szpitalu przez tydz po urodzeniu. w domu juz nigdy tak nie opatulalam mial swobode ruchow

2014-11-19 23:36

Syn jest strasznym wiercipiętą zawsze gdy kładę go do łóżka śpi skulony a gdy budzę się rano i zaglądam do łóżeczka leży do góry nogami nogi na poduszce na kołderce głowa i to jeszcze czasem nakryta ile strachu już mi napędził a nogi poza szczebelkami strasznie się rozpycha i wariuje ;)

2014-11-19 01:44

my śpiworki używamy do wózków a w łóżeczku maluch śpi normalnie tak jak my rodzice...przykryty jest kołderką...u nas jeszcze się nie zdarzyło by brzdąc się wiercił aż tak by rozkopywać kołderkę...wydaje mi się jednak ,że to przez sen i to może być norma i związane z charakterkiem dziecka.

2014-11-17 21:02

U każdego dziecka rozkopywanie w łozeczku,czy w łóżku to normalne.Mój synek te się rozkopuje,też myślałam o kupnie śpiworka ale też nie chce żeby dziecku było za gorąco bo wtedy będzie mu się gorzej spało.Dlatego ubieram mu śpiochy i przykrywam kołderką lub kocykiem a od czasu jak się przebudze i jak się rozkopie to go przykrywam,ale jak już zaśnie to aż tak bardzo się nie rozkopuje.

2014-11-17 10:11

Raczej nie, bo w centralnym nie palimy jeszcze całą noc i wtedy jak mały się rozkopuje to w pokoju nie jest już tak ciepło jak wieczorem. Zawsze sprawdzam kark i rączki i nie ma spoconych. dzisiaj przespał pięknie całą noc. Czasami już wieczorem zaobserwowałam, ze zaczyna się z niego robić mały wiercioch, ale dzieci w tym wieku już tak mają.