Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

PIERWSZA KASZKA ZAKUPIONA CZY ZROBIONA?

Data utworzenia : 2015-07-19 00:39 | Ostatni komentarz 2015-08-31 22:57

Iza.Ambrozy

4032 Odsłony
52 Komentarze

Drogie Mamy, pomóżcie mi podjąć decyzje odnośnie wyboru kaszki dla mojej pierwszej niespełna 6-miesięcznej córki Lenki ( szósty miesiąc skończy 5 sierpnia ) .Mam dylemat czy kupić czy zrobić sama np z grysiku (pytanie co w zastępstwie mleka krowiego bo podobno uczula i nie podaje się dzieciaczkom do 1 roku życia ). Kiedy zacząć, w jakich porach dnia ją podawać, czy jest to konieczne? Nadal karmię piersią, Lena dostała już dwa słoiczki ( marchewka, marchewka z ziemniakiem), choć wolę swoje zrobione posiłki, ale chciałam spróbować dlatego kupiłam.Niebawem będę wprowadzać wodę.Z owocami jeszcze nie próbowałam.Koleżanka podaje swojej córce kaszkę z mlekiem kozim na noc, nam póki co wystarcza pierś. Co radzicie? Pomóżcie!

2015-08-31 22:57

Jak dla mnie mleko krowie nie ma żadnych właściwości a jeśli już ma to na pewno nie tak dużo,bo nie wiadomo co ta krowa je... Wolę dać modyfikowane bo wiem chociaż jakie witaminy są w składzie.A takie krowie w tak młodym wieku nie jest dobre. Ale ważne że synek dobrze się czuje mimo to

2015-08-30 23:00

Ja chyba byłabym sie podac tak malemu dziecko, jak dla mnie to nawet troszke niebezpieczne, bo dziecko z kazdym mies się rozwija, i myske ze taki maluszek niekoniecznie jest przygotowany juz na takie jedzonko

2015-08-17 23:31

Izuleek bardzo odważne postępowanie i Wasze szczęście, że nieporządanych efektów. Ja bym się nie odważyła na taką dietę na mleku krowim u mojej 9 miesięcznej córki.

2015-08-17 21:41

Szczerze to moje dziecko pilo kaszke waniliowa w butelce nie mając 2miesiecy. Obecnie skończył 8 miesiecy i dwa tygodnie i juz przed 6 miesiącem wprowadziliśmy kaszke manna na prawdziwym mleku krowim. Do picia tez czasem dostaje kakao na mleku. Dwa razy w tygodniu jeżdżę po mleko do gospodarza i odkąd dostaje produkty z prawdziwego mleka ma ladniejsza skore i w ogóle wszystkie alergie minely. Maslo robię sama i ser dla dziecka.

2015-08-16 22:46

Gizela cudny ten Twoj Smyk♡

2015-08-11 15:28

Ja nie mam pewnego źródła wszystkich owoców i te co wiem, że dobre to daję świeże a tak leci słoik. W sumie 1/4 owoców w diecie mojej małej to te owoce świeże. No a kaszka wiadomo, że kupiona :-)

2015-08-11 14:21

Dzięki dziewczyny, na szczęście już za nami te perypetie. Chyba tylko raz użyłam owoców ze słoiczka (a no i śliwką na kupkę kupowałam gdy nie był to sezon ), a tak to daję normalne owoce. A jak coś okazuje się za kwaśne to dosładzam innym owocem - np bananem.

2015-08-11 11:23

Manna z jagodami u nas byłaby mniam :-). Może tak być Iza, że były za kwaśne. Ja jagód świeżych nie dawałam ale maliny i poziomki tak i małej smakowały. Słoiczki to jakaś alternatywa. Spróbuj może akurat podejdą małej. U nas dziś była jaglana z dość kwaśnymi jak na mój gust morelami, ale córka zjadła ze smakiem :-).