Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zasypianie

Data utworzenia : 2015-05-18 09:46 | Ostatni komentarz 2016-06-07 14:20

Kasia

4679 Odsłony
50 Komentarze

Witam drogie mamy. poradźcie jak nauczyc samodzielnego zasypiania półroczne niemowlę które zasypia tylko przy piersi?

2016-06-07 14:20

Ja zaraz po karmieniu i odbiciu się kładę synka do łóżeczka. Nie pozwalam a raczej staram się go odłożyć do łóżeczka zanim zaśnie przy piersi, żeby właśnie uniknąć takiego czegoś, że mały zasypia tylko przy piersi.

2016-06-06 08:41

U mnie pomaga to, że gdy maluch już się naje to nie leży przy piersi tak długo aż zaśnie tylko odkładam po najedzeniu się do łóżeczka do tego koniecznie jakieś kołysanki i gdy nic go nie boli, rytm dnia jest zachowany to ładnie zasypia...czasami różnie bywa, jak to dziecko ale zazwyczaj jest ok.

2016-06-05 22:20

U mnie także pomaga smoczek w zasypianiu maluchom i też przytulają buźki do kawałka kocyka i tak najlepiej im się zasypia.

2016-06-05 11:44

U nas na szczęście tolerowany jest smoczek i to on usypia i uspokaja, ale ostatnio też coraz gorzej synkowi zasnąć nawet ze smoczkiem. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że uspokaja się w swoim łóżeczku, gdy położe mu obok główki pieluszkę tetrową, którą mamy podczas karmienia pomiędzy sobą. Czasem coś na nią kapnie, no i pachnie mną, mlekiem i karmieniem. Synek bierze kawałek materiału w rękę i przytula się jak do podusi :) Oczywiście na noc zabieram, żeby nie ryzykować że przysłoni sobie buźkę ale u nas na prawdę to bardzo pomaga :)

2016-06-04 15:08

Ja polecam biały szum u nas się sprawdził.czytałam też,że dobrą metadą jest odłożenie dziecko do łóżeczka po karmieniu, gdzy dziecko płacze wsiąść na ręce, ululic pocałować poczym znowu odlozyc,smyrac po głowce lub trzymać za rączkę i nucic kolysanke tak żeby dziecko czulo ze mama jest i by zrozumialo ze lozeczko służy do spania. I tak do skutku. Nam się to właśnie w taki sposób udało bo normalnie to zaypiala we wózku oczywiście lulajac lub na rekach.

2015-06-25 20:20

Artan może warto spróbować :) sama w to powątpiewałam..a tu takie zaskoczenie, aczkolwiek ja pomimo kaszki wieczorowej porą podaję małej pierś, a gdy mnie nie ma w zastępstwie jest ściągnięte mleko.

2015-06-24 23:30

Klio na mnie nie działa kompletnie. Nie wierzę w skuteczność tych leków. Ale nikomu nie odmawiam prawa do ich stosowania. A do kina podobnie jak Ty staram się chodzić raz w tygodniu :-), a mała zostaje wówczas z tatusiem. Niestety nie ma tak, że zaśnie beze mnie.

2015-06-24 22:00

Mam tak, że chodzę do kina raz w tygodniu :) choć gdy nie miałam dziecka chodziłam 3 razy w tygodniu...Dziś zasnęła sama z pieluszką przy buzi, która była zamoczona w moim mleku - jak się okazuje niezawodny patent. Odnośnie camilli czytałam te same przychylne opinie, aczkolwiek jakie macie zdanie w stosunku do leków homeopatycznych?