Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Rytuały dnia codziennego

Data utworzenia : 2015-01-09 14:18 | Ostatni komentarz 2015-07-08 11:52

karo84

3658 Odsłony
25 Komentarze

Chciałabym się dowiedzieć co zrobić aby mieć chwilę dla siebie? Chciałabym mieć chociaż trochę zaplanowany dzień;/ Nie wiem co zrobic aby mała (3 miesiąc) spała mniej wiecej o tych samych porach? Jedyne co jest u nas stałe to pora kapięli (ok.18.30- 19). Po kąpieli karmienie i czytanie bajek. Po karmieniu nie zawsze zaśnie ;/ Czasem chce być noszona na rękach bo z postawy pionowej lepiej wszystko widzi. Ostatnio nawet nie chce spac do 2-4 w nocy. Rano budzi się różnie- to zależy o której zaśnie w nocy. I wtedy koniec- pół dnia nie spi. Staram się ja usypiać ok. 13-14 ale nei zawsze to wychodzi bo jest wyspana. Sen małej jest tylko uzależniony od tego o której zaśnie m iw nocy ;/ Dodam, że w ciągu dnia mała śpi w wózku. Do łóżeczka odkładamy ją dopiero gdy idziemy spać, więc nawet po kąpieli śpi w wózku. Chciałabym się dowiedzieć co zrobic aby to wszystko było uporządkowane? Od czego zacząc? Jak postępować gdy mała nie chce sama zasnąć? Co robicie aby nie nosić dzieci na rękach, a same zasypiały?

2015-01-09 16:59

Niestety wypracowanie takiego rytuau zajmuje duzo czasu i zaangazowania. U nas od pierwszego dnia wprowadzalam regularne kapiele i pobudki. Kapiel zawsze byla ok 19-19:15 a rano o 7 staralam sie go wybudzac. W stalych porach po dwoch tygodniach zaczelam wychodzic na spacer. Czasami bylo tak ze karmienie mi sie nie zgadzalo z wyjsciem ale przed przystawialam do piersi i czasami to byla pora karmirnia a czasami tylko synek dwa razy pociagnal i koniec bo byl najedzony ale juz sobie po miesiacu wypracowalismy schemat karmien przed spacerami i spacery. Jak juz to sie udalo to kolejnym krokiem bylo wypracowanie regulrnego karmienia po obiedzie. A co wazne zawsze o tej samej porze wracalam do domu po spacerze, po ok 2 godzinach i bylo karmienie. I tak staralam sie po dwoch tygodniach wproadzac nowy regularny krok. WYpracowalismy sobie drzemke poobiednia w domu godzinna i dzieki temu mam zawsze godzinke dla siebie. Przed kapiela staram sie by nie spal 3 godz zeby po kapieli i jedzonku zasnal. Tak samo mamy rytual ze po kapieli przystawiam do piersi sinka, zapalam lampke przyciemniona i deliktnie mu cos nuce i synek zasypia na praktycznie cala noc;) duzo tez daja spacery i dotlenienie im dluzej w dzien jestem na dworze tym szybciej i bardziej "twardo" spi;) ogolnie najwazniejsza jest konsekwencja i pamietaj ze dziecko przyswaja nowe rzeczy 2 tygodnie. Konsekwencja najwazniejsza;)