Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Rytuały dnia codziennego

Data utworzenia : 2015-01-09 14:18 | Ostatni komentarz 2015-07-08 11:52

karo84

3659 Odsłony
25 Komentarze

Chciałabym się dowiedzieć co zrobić aby mieć chwilę dla siebie? Chciałabym mieć chociaż trochę zaplanowany dzień;/ Nie wiem co zrobic aby mała (3 miesiąc) spała mniej wiecej o tych samych porach? Jedyne co jest u nas stałe to pora kapięli (ok.18.30- 19). Po kąpieli karmienie i czytanie bajek. Po karmieniu nie zawsze zaśnie ;/ Czasem chce być noszona na rękach bo z postawy pionowej lepiej wszystko widzi. Ostatnio nawet nie chce spac do 2-4 w nocy. Rano budzi się różnie- to zależy o której zaśnie w nocy. I wtedy koniec- pół dnia nie spi. Staram się ja usypiać ok. 13-14 ale nei zawsze to wychodzi bo jest wyspana. Sen małej jest tylko uzależniony od tego o której zaśnie m iw nocy ;/ Dodam, że w ciągu dnia mała śpi w wózku. Do łóżeczka odkładamy ją dopiero gdy idziemy spać, więc nawet po kąpieli śpi w wózku. Chciałabym się dowiedzieć co zrobic aby to wszystko było uporządkowane? Od czego zacząc? Jak postępować gdy mała nie chce sama zasnąć? Co robicie aby nie nosić dzieci na rękach, a same zasypiały?

2015-07-08 11:52

Mój synek bardzo lubi być noszony oraz uwielbia się przytulać zarówno do mamy jak i taty. Na świeżym powietrzu śpi mu się rewelacyjnie tylko teraz przez te upały wychodziliśmy tylko wieczorami. Dzisiaj jest już chłodniej i Borysek od razu po krótkiej przejażdżce wózkiem śpi

2015-07-08 09:15

Faktycznie może mu przeszkadzać upał jakiś hałas czy brak twojej bliskości dzieciom się tak zmienia. U mnie jak wcześniej nie przeszkadzało jak było głośno teraz wzdryga na każdy większy hałas podczas drzemki, lubi też przytulić się do pieluszki tetrowej i spanie tylko na brzuchu w dzień, wózek już dawno gryzie za to spadnie w aucue jest od razu. Szumis jest fajnym rozwiązaniem mnie na niego nie stać ale sprawdza się dźwięk z tel znaleziony na you tube do zasypiania, przewiniete rolety. Na świeżym po dzieci też lepiej śpią jeśli nie w wózku to może nosidełko chusta bardzie Cię czuł. Na każde dziecko jest jakaś metoda :-))))

2015-07-08 07:46

U mnie synek nie chce spać praktycznie wcale w dzień. Teraz mogło być to spowodowane upałami. Jedynie potrafi zasnąć u mnie na rękach lub klatce piersiowej gdy leżymy. Gdy chcę go odłożyć do łóżeczka budzi się po 10-15 minutach. Wcześniej lubił spać w wózku teraz zaśnie i budzi się za chwilę. Nie wiem co zrobić by synek więcej spał w dzień. Macie jakieś sprawdzone metody lub wiecie co może wpływać na to że synek nie chce spać w dzień.

2015-07-06 21:54

U mnie noce dość szybko się unormowały, gorzej było z drzemkami w ciągu dnia, starałam się je tak dostosować by przed wieczorem mała nie spała, a przygotowywała się do nocnego snu. Teraz rytuał dnia jest w miarę ustalony, aczkolwiek muszę jeszcze popracować nad posiłkami, gdyż odnoszę wrażenie, że niektóre owoce, które podaję córce nie mają zbyt wiele wartości odżywczych i są bardziej traktowane jako przekąska.

2015-07-06 21:24

Nie dajmy się zwariować. Dziecko też człowiek. Każdy ma lepszy bądź gorszy dzień. Jeśli nauczyło się dziecko że np. o 11 idzie spać a danego dnia nie chce się położyć nie ma sensu zmuszać dziecka na siłę. W końcu samo zaśnie. Moim zdaniem rytm dnia to jest np. pobudka, jedzenie, zabawa,drzemka, aktywność, drzemka,aktywność, kąpiel, spanie. Godz nie są aż tak bardzo istotne. Ważne żeby schemat dnia był zachowany. Z czasem dziecko godz samo sobie ustali. A mama dzięki takiemu schematowi też może sobie dzień zaplanować.

2015-07-02 16:51

Jak narazie u mnie nie bardzo się xmornilo z tym snem jest tylko trochę krócej w dzień. Ale przy 2mc było to tak po przebudzeniu ok 7 następne spanie wypadało po 9 taka drzemka do jakiejś 11 kolejna w porze spaceru tak po 14 i to już dłuższa tak ok 3 godz później nie było spania kampanie po 19 i po 20 małej już nie ma teraz tak jak mówię pada mniej więcej tak samo ale krócej śpi :-)

2015-07-02 16:51

Syba,mój spał bardzo dużo :) mając 7 tygodni to on tyle co budził się na jedzenie,przebieranie pieluchy i na pogawędki z mamą ale generalnie to w ciągu dnia nie spał może 4 godziny tylko wymagał naszej uwagi a tak budził się na swoje podstawowe potrzeby :) ale on wczesniaczek to może dlatego tak dużo spał,bo na prawdę jakby tak przeliczyć to w ciagu całej doby spał łącznie 17-18 godzin... a te 6 godzin to takie pogawędki,jedzenie itp.więc narzekać nie mogłam bo obiad zawsze był,posprzątane też ;)

2015-07-02 12:39

Chciałam się dowiedzieć ile spały wasze maluchy mając 7-8 tygodni w ciągu dnia? U mnie z rytuałem dnia jest ciężko, jedynie wieczory wyglądają tak samo i synek ładnie zasypia.