Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Przeraźliwy płacz podczas kąpieli

Data utworzenia : 2014-06-16 21:38 | Ostatni komentarz 2016-11-02 15:05

anes13

18518 Odsłony
64 Komentarze

Drogie Mamy, czy Wasze dzieciaczki też przeraźliwie płakały podczas kąpieli? Mój Syn strasznie ;( Już jak go rozbierałam to robiła mu się podkowa. Rączki rozkładał na boki, paluszkami chwytał cokolwiek miał przy sobie (mnie, koc, body) i wbijał pazurki w moje ciało.. Przeraźliwie to wyglądało. Podczas kąpieli tak bardzo płakał, aż zanosił się i czerwienił się. Czasami to kąpałam go co 2gi dzień, bo szkoda mi go było. Trwało to aż ponad 2,5 miesiąca, gdy nagle nadszedł przełom :) Nie wiem, co się stało ale mój Synuś, jak ręką odjął przestał płakać. Zastanawiam się, co się zadziało, że już jest ok. Wydaje mi się, że jak były te upały, to kąpiel była dla niego ochłodą. Zrobiłam mu troszkę zimniejsza wodę niż zwykle (chociaż nie lubi wody takiej, jak ma być dla niemowląt) i wg mnie wyczaił, ze to jest fajna rzecz :) Teraz każda kąpiel, to przyjemność ;)

2016-11-02 15:05

Corcia tez nie lubila kapieli. Raz plaka raz nie ale polubila w momencie kiedy nauczyla sie siedziec i zaczela sie zabawa zabawkami

2016-11-02 15:02

Coś podejrzewam że pierwsze kąpiele będą przeznaczone dla męża:)

2016-11-01 22:04

Silver przez jakis czas dziecko może i pamięta ale po czasie już zapomina i kąpiel staje się przyjemnością. U nas pierwszych kilka kąpieli było właśnie w atmosferze płaczu ale później było już super i jest do tej pory. Stres mamy na pewno się udziela więc do kapieli trzeba podejść jak najbardziej że spokojem l. Ruchy powinny być spokojne i opanowane.

2016-11-01 18:10

Podobno takiego noworodka najlepiej kąpać w pieluszce żeby nie był całkiem na golaska i czuję się wtedy na pewno bezpieczniej, słyszałam też że jak dziecko raz przeżyje nieprzyjemne zdarzenie z kąpielą to tak później to przeżywa za każdym razem i oczywiście stres matki może wpłynąć, ze starszymi dziećmi jest nieco inaczej.

2016-10-31 22:09

Gudrun spróbuj z tym kokonem. Jak owiniesz i będziesz pomalutku wkładać malutką do wody to może będzie jej cieplej. Tylko pamiętaj żeby później albo ściągnąć w wodzie pieluszkę w sensie rozwinąć kokon albo częste polewaj wodą bo pieluszka jeśli nie będziesz polewała wodą zrobi się zimna i małej będzie jeszcze chłodniej a nawet zimno. Jeśli trochę bardziej zamoczysz ślad po szczepieniu nic się nie będzie działo. Później dobrze osusz i będzie ok. Twoja córeczka jest ciepłolubna mój Synek nie lubi ani za ciepłej wody ani jak od razu go ubieram po kąpieli musi troszeczkę się schłodzić i dopiero go ubieram.

2016-10-31 21:24

agn_kaw, z temperaturą wody próbowałam, z czasem też, z kokonem nie, ale tutaj obawiam się czy dobrze ją będę trzymać, ale może warto spróbować. Ślad po szczepieniu, troche paprze się, nie zaszkodzi jak w tetrze się bardziej zmoczy? tak unikam moczenia tego miejsca. Płacze już jak biorę na ręce i jest golutka, jak w ciągu dnia rozbieram, bo pieluszka puściła, to nie ma płaczu. Po kąpieli. Jak jest mocno owinięta to od razu robi się spokojniejsza.

2016-10-31 19:55

My w wanience kladlismy pieluszke i na małego też, powoli zanurzalismy go w wodzie i w sumie większych tragedii nie było, na szkole rodzenia zawsze mówili żeby nie kłaść dziecka plecami w dół tylko bokiem, to malec będzie wiedział co się z nim dzieje. Teraz nasz maluch na wyciągnie ręcznika już się cieszy :)

2016-10-31 15:00

Mój mały lubi kąpiele, ale na początku było różnie, chyba najgorsza była pierwsza w domu, cała przeplakal, a od następnej zaczęliśmy robić tak, że jak już był cały rozebrany to lalam mu trochę wody na rączki, później nóżki żeby się przyzwyczaił i wiedział co go czeka i u nas to pomogło.