Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kącik dla maluszka czy osobny pokoik?

Data utworzenia : 2013-02-01 11:36 | Ostatni komentarz 2015-12-17 19:52

Joanna-1983

7073 Odsłony
64 Komentarze

Ja nie wyobrażam sobie, aby noworodek pierwsze noce spędzał samotnie w pokoju. Nie wyobrażam sobie też biegania do niego co chwilkę. Moje dziewczynki miały łóżeczko obok naszego łóżka i tak do ok pół roku. Potem powoli przyzwyczajaliśmy je do spania we własnym pokoju. Jednak coraz częściej spotykam się z mamami, które dzieci kładły od urodzenia w przygotowanym dla nich pokoju. Jakie Wy macie doświadczenia? jakie postępowanie sprawdziło się w Waszym przypadku?

2015-12-17 19:52

Wszystko zależy od rodziców :-) są tacy którzy mają ślicznie urządzony pokoik dla maluszka i tam sobie dzieciątko spokojnie odpoczywa a są tez i tacy którzy wolą aby szkrab był blisko nich ;-) jednak obydwie metody są bardzo dobre. Jeśli maluszek ma swój pokój to wie ze to jest jego miejsce do spania, karmienia, zabawy, wyciszenia się. W pokoju rodziców jest podobnie tyle ze dziecko czuje ich obecność i może czuć się "bezpieczniej". Sama zastosowałam ta druga metodę i nie żałuję :-) mam synka na oku, on wie ze "może na mnie liczyc", jestem w pogotowiu gdy się coś dzieje. Jest to oczywiście też wygodniejsze zwłaszcza jeśli mój mały budzi się przynajmniej 3 razy w nocy na butle :-)

2015-12-17 17:00

Ja zawszs mialam pokoj sama zato moj maz dzielil pokoj ze swoim mlodszym bratem i ja sobie nie wyobrazam zeby moi synkowie mieli wspolny pokoj byc moze wlasnie dla tego ze zawsze mialam swoj kacik tylko dla siebie. Starszak swoj pokoj juz ma dla mlodszego przyjdzie czas ze bedzie mial,

2015-12-17 14:18

W sumie to możesz masz i racje ja też dzieliłam pokój najpierw z bratem później urodziła się siostra i się przeprowadziliśmy ,to potem dzieliła z nią pokój a siostra młodsza o 4 lata to prawie podobnie jak moje dzieciaki .

2015-12-17 13:14

E.Machulak - ja praktycznie całe dzieciństwo dzieliłam pokój z 3 lata starszym bratem i tak do mojego 16 roku życia i teraz dzięki temu umiem walczyć o swoje :D wyjdzie im to tylko na dobre, bo się będą musiały nauczyć dogadywać :)

2015-12-16 10:46

Dominika zazdroszczę tego spania ... moja ma skończone 5 lat i sama nie chce za nic spać ostatnio to pcha się do mnie do łóżka gdzie się z 2mies. Bo basem . Zdąża jej się czasem usunąć w swoim pokoju ale ardzo rzadko

2015-12-16 00:09

Da sobie radę :) przynajmnie nauczy się dzielić itp. rodzeństwo jest bardzo ważne :) a ja to jestem bardzo zadowolona że mały jak na razie chce spać sam i u siebie w pokoju :) chciałabym żeby mu już tak zostało :)

2015-12-14 20:20

Nasza córka od małego a swój pokój ale sama w nim nigdy nie spala chyba ze jak usypiala z nami to później była przenoszona do swojego pokoju . Fajnie jak dziecko ma swoje miejsce nasza nawet córa nauczyła się pozadku dzięki temu. Teraz będzie musiała dzielić pokój z bratem jak Jakub podrosnie ... nie wiem jak to zniesie powoli ja do tego przyzwyczajmy

2015-12-13 14:02

u mnie synek będzie miał swój pokoj jak razem z mężem będziemy mieć swoje mieszkanie :p