Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Naczyniaki na ciele niemowlaka

Data utworzenia : 2014-02-15 12:05 | Ostatni komentarz 2016-05-24 12:11

konto usunięte

12748 Odsłony
42 Komentarze

Czasem zdarza się,że dziecku po urodzeniu pojawi się jakaś niepokojąca nas plamka na ciele (nie mam na myśli pieprzyków).Oto co mogą oznaczać: *naczyniak płaski (łososiowa plamka lub uszczypnięcie bociana)-występuję najczęściej na karku,jego kolor to jasnoróżowy.nie szkodzi zdrowiu malucha i znika ok drugich urodzin *naczyniak krwionośny (czerwona grudka)-najczęściej występuję na twarzy i przypomina jakby przyklejoną malinkę,ma mocno czerwony kolor.naczyniaka tego typu trzeba obserwować,bo teoretycznie powinien sam zniknąć,zblednąć.jeśli tak się nie stanie koniecznie trzeba poradzić się lekarza. mój kuzyn miał takiego na policzku,cały czas go urażał i w końcu trzeba było usunąć chirurgicznie (miał 3 lata) *purpurowa plama - zbudowana jest z naczyń krwionośnych,widoczna jest od urodzenia.nie powinna przeszkadzać w niczym dziecku,chyba że jest na twarzy i jest szpecąca. synek szwagierki ma na ramieniu,wielkości złotówki,nie wygląda to jakoś strasznie Czy u Waszych dzieci się takie naczyniaki-znaczki pojawiały?Szukałyście porad wśród lekarzy?

2016-05-24 12:11

angel, masz rację, też czytałam i słyszałam, że to właśnie pocałunki anioła, myślałam, że moja córcia ma właśnie coś takiego nad noskiem, ale ostatecznie to było po prostu miejsce, gdzie dużo naczynek było i było czerwone, z czasem samo zeszło.

2016-05-05 20:02

Położna powiedziała,że takie naczyniaki mają pospolitą nazwę"pocałunek anioła".I wierzę w to ,że taki anioł zawsze będzie czuwał nad moją córeczką.

2016-05-05 18:48

Mojej koleżanki córka ma naczyniaka na pośladku, koleżanka konsultowała to z kilkoma lekarzami i faktycznie z czasem on blaknie i robi się coraz mniej widoczny.

2016-05-04 20:49

Moja siostra miała naczyniaka wypukłego na klatce piersiowej. Niestety dosyć szybko on pękł, nie wiem jak, rodzice tylko wspominali, że mój płacz ich ściągnął do pokoju. Siostra w związku z tym była troszkę w szpitalu, ma dużą i rozległą bliznę, która z czasem się jeszcze rozciągnęła. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna. Na pewno miała wtedy mniej niż 3 miesiące. Moj synek nie miał na szczęście żadnych naczyniaków.

2016-05-04 12:54

Mój synek ma małego naczyniaka na plecach .Na szczęście nie jest w widocznym miejscu .Nie smaruję go niczym .Mały skończył roczek i wydaje mi się ,że naczyniek trochę przybladł.

2016-05-04 10:42

Moj starszy synek mial naczyniaka ale faktycznie wchlonnął sie po praktycznie roku :) i teraz nie mapo nim zadnego sladu a nic nie stosowalam na to.

2016-05-03 16:27

Moja córka dopiero co się urodziła i ma malutkiego naczyniaka płaskiego między brwiami.Pediatra poinformował mnie ,że do roku powinien się wchłonąć.Wiem,że zniknie ,ale chciałabym zapytać czy są może jakieś sposoby, aby szybciej się wchłonął np. kolagen ,maści???

2015-01-30 23:46

Mój synek ma właśnie takie "uszczypniecie bociana" na karku. Ale po zapoznaniu się z tematem nie panikuję i czekam aż samo zniknie. To jest niewielka czerwona plamka, która nawet jakby została nie odbiera urody.