Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Usypianie w aucie

Data utworzenia : 2014-01-14 20:03 | Ostatni komentarz 2015-05-05 09:19

kusia_ss

7888 Odsłony
41 Komentarze

Dziewczyny, czy któraś z was spotkała się z tym, że rodzice wożą dziecko w aucie po to, żeby je uśpić? Pamiętam jak moja siostra przyleciała na wakacje z Anglii z synkiem (miał wtedy niecałe 5 miesięcy) i tak źle znosił zmianę klimatu i miejsca, że wozili go w samochodzie bo tylko wtedy nie płakał i bez problemu zasypiał. A może, któraś z was też stosowała taki sposób na usypanie maleństwa?

2015-05-05 09:19

Mialam takich sasiadow, ktorzy z pierwszym dzieckiem jezdzili bo mialo kolki i to byla kedyna metoda a z drugim jezdzili zapobiegawczo, doprowadzili do tego ze o godzinie 18 wyjezdzali na przejazdzke po osiedlu, dzieci byly juz wykapane a potem kilkakrotnie probowali wejsc do domu bez pobudki z dwojka dzieci! Jak mala miala 7 miesiecy sasiadka wygladala jak anorektyczka, blada, wychudzona i zmeczona, wsciekla na siebie ze do tego doprowadzila. Kiedy rozmawialysmy zalila sie ze chodza spac grubo po polnocy bo kiedy juz dzieci laskawie zasnely w aucie oni ogarniali siebie, zblizen z mezem nie miala odkad drugie dziecko sie urodzilo, nawet przestali sie przytulac czy rozmawiac ze soba bo kazde marzylo o chociaz godzinie snu. Dlatego nie polecam!!! Nam sie udalo tego uniknac, kiedy juz mala placze w nieboglosy, biore ja na rece otulam kocem, przykladam moja glowe do jej glowki i po cichu mowie cokolqiek w koncu przestaje plakac, czasem nawet slychac jak oddychnie z ulga i w koncu spi. ,

2015-05-04 20:51

Gdy jesteśmy gdzieś poza domem z córką to w drodze powrotnej zdarza się jej zasnąć..i wtedy mam dylemat czy budzić ją, czy wkładać do łóżeczka i podawać kaszkę bez kąpieli..Zawsze kończy się tak, że wyjmowana z fotelika i rozbierana rozbudza się, a my idziemy swoim stałym rytmem. Jak będzie lato to może coś w tym temacie się zmieni. Słyszałam już wcześniej, że rodzice praktykują taki zwyczaj usypiania dziecka, że wożą go np. po osiedlu.

2015-05-04 15:10

My nigdy nie usypialismy dziecka w taki sposób ale jeśli rodzic nie potrafi uspac dziecka w inny sposób bo inaczej się nie da to jak najbardziej popieram taka praktykę. Moja ciocia bardzo często wieczorem tak usypiala dziecko kiedy corka miała kolki i nic jej nie pomagalo :-)

2015-05-03 15:28

Nigdy nie praktykowaliśmy takiego sposoby, ale też o nim słyszałam. W sumie zdesperowany rodzic każdego sposoby sie chwyta. Moja kuzynka potrafiła zamknąć się w ciemnej łazience z dzieckiem, byleby tylko zasnęło i nic go nie budziło.... Takie usypianie w aucie działa chyba prawie na każde niemowlę, ale wiecznie wozić nie można przecież:)

2015-05-02 23:37

kazdy sposób jest dobry, jesli działa i nie krzywdzi dziecka, więc czemu nie..

2015-04-27 09:50

Nam sie zdarzyło raz. Młody był jeszcze malutki, miesiąca chyba nie miał. I jakiś taki marudny, spać widać, ze mu sie chciało,a nie mógł zasnąć. Uspokajał sie przy piersi, ale spanie nieeeee. Wiec maz jak to facet mało cierpliwy, ubrał młodego, zapakował i pojechał. Ja przynajmniej pranie mogłam powiesić, a oni jak wrócili to mały uśpiony był tak, ze nawet przeniesienie do łóżeczka go nie rozbudziło.

2015-04-26 19:27

Osobiście nie, chociaż córcia bardzo lubi jeździć i faktycznie szybko usypia w aucie. Znajomi jednak robili tak i sami doszli do wniosku, że to było najgłupsze do czego przyzwyczaili dziecko.

2015-04-21 22:46

Zna takie sytuacje , gdzie rodzice potrafią wyjsć w nocy do auta z dzieckiem i objechać pół miasta by ich maluch spał, tylko zastanawiam sie co dalej ? Czy jak przeniesie dziecko to będzie już spało. Moja jak zaśnie w aucie i mam ją przenieść to nie ma opcji zaraz sie budzi po wypieciu.