Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Odzwyczaić od smoczka

Data utworzenia : 2013-08-30 14:11 | Ostatni komentarz 2014-10-16 12:45

konto usunięte

8309 Odsłony
58 Komentarze

Moja córka skończyła właśnie 10 tygodni i zastanawiam się jak oduczyć ją spania ze smoczkiem, dodam, że zasypia z nim tylko w ciągu dnia. Mąż nie umiał sobie poradzić z uspokojeniem małej kiedy mnie nie było w pobliżu i nauczył ją ssać smoczek. Bo dawał go dziecku za każdym razem jak marudziła - faceci, patelnią przez łeb i tyle. Od dwóch dni próbuję nie dawać jej smoczka i udaje mi się to tylko wtedy kiedy usypiam ją na lekkim zmęczeniu, a jeśli sama się przemęczy za bardzo to bez smoka nie da rady, no chyba, że na rękach. Ale waży już 5 kilogramów i jest dla mnie trochę za ciężka, żeby pół godziny ją nosić :/

2013-08-30 21:56

No właśnie karmię piersią, od samego początku. Tylko dzięki "pomocy" męża mała nie chce zasnąć bez smoka. A jeszcze dwa tygodnie temu nie było z tym problemu.

2013-08-30 21:15

Nie wiem czy warto odzwyczajac 10 tygodniowe dziecko od smoczka. Skoro go ssie to może czuje potrzebę ssania. Mam pytanie czy karmisz piersią? Bo jeśli nie to myślę ze dziecko potrzebuje tego odruchu i tak mu się dobrze zasypia. Po to są właśnie smoczki, a gdy 10 tygodniowy maluszek go używa to nic w tym strasznego. Lepsze ssanie smoczka niż kciuka.