Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Wychodzenie z dzieckiem na dwór w upału

Data utworzenia : 2013-07-08 14:26 | Ostatni komentarz 2015-08-18 09:51

iwonastb

13034 Odsłony
30 Komentarze

Chciałam poznać Wasze opinie na temat spacerów podczas upałów. W jakich godzinach wychodzicie z dziećmi i jak zabezpieczacie przed słońcem?. Staram się wychodzić na spacery wcześnie z rana (około godziny 7.00), bo o 9 robi się już gorąco. Jednak często widuje się rodziców o 15.00 na spacerze z dziećmi w takie dni...

2013-07-10 22:18

My wychodzimy na dwór bez względu na godzinę. Córka nie siedzi bezpośrednio na słońcu, więc nie widzę przeszkód w spacerowaniu czy działkowaniu. Zawsze jest smarowana filtrem 50 i ma chustkę bądź kapelusik na główce, a parasol ka daje jej półcień :)

2013-07-10 13:43

Dzięki za odpowiedzi. Synek ma 2 miesiące. Staram się unikać słońca, czyli trasę spaceru wyznacza cień:) Dokupiłam też parasolkę do wózka (chociaż wydaje mi się że niewiele daje), no i smaruję dziecko kremem z filtrem. Też słyszałam, że z małym dzieckiem przy bardzo uciążliwych upałach lepiej zostać w domu.

2013-07-10 09:27

Jak odprowadzalam synka do przedszkola to od razu zaliczalam godzinny albo i dluzszy spacer z coreczka :) to bylo kolo 8 , jak nie ma bardzo duzych upalow to wychodze z dzieciakami kolo 9-10 , czesto zdarza nam sie w te najgorszeupaly siedziec w altance na ogrodku - jest przyjemniej i chlodniej niz,w bloku, ale pomimo tego ze jestesmy w cieniu zawsze smaruje dzieciaki kremem z,wysokin filtrem, starszy syn ddatkowo chlodzi sie w basenie:) a pozniej wychodzimy kolo 16-17 na plac zabaw z mezem i wtedy jest juz tam fajny cien.niestety nieraz to sa takie ualy ze praktycznie caly dzien w domu trzeba siedziec

2013-07-08 15:52

Z mała wychodzę po 8 na piaskownice często jest tak że jak już idziemy do domu a jest to po 10to dopiero się schodzą dzieci z nianiami, myślę że warto porozmawiać z niania o których godzinach ma wychodzić z dzieckiem. Ostatnio kiedy zapytałam o dziewczynkę że jest strasznie pogryzgona przez komary, usłyszałam mama nie spryskała to ja mam się martwić. Uważajcie kogo zatrudniacie

2013-07-08 15:13

Najlepiej to unikać słońca w samo południe.A ile w ogóle ma Twoje dziecko?? Ja z córką wychodzę o różnych porach z tym,że właśnie w południe przebywamy w cieniu ile się da. Co do ochrony to niemowlęta do 6.miesiąca nie powinny być wystawiane na słońce!A przy większych dzieciach należy spędzać z nimi czas w cieniu lub półcieniu.Wiem że czasami jest to niemożliwe bo maluszek biega gdzie się tylko da.Ja ostatnio zakupiłam parasolkę nad piaskownicę aby chroniła moją córkę.Także przeniesliśmy jej hustawkę w miejsce gdzie przez większą część dnia jest cień.Pamietajmy o kremach z filtrem!!.Krem wybieramy specjalny dla dzieci,najlepiej z filtrem 50+.I zawsze 20 min przed wyjściem na dwór smarujemy skórę.I ważne,smarowanie skóry należy ponawiać po ok 2 godzinach. na główkę maluszka który wybiera się na podwórko obowiązkowe jest nakrycie głowy.Dobra czapaka to czapka z daszkiem lub z nausznikami lub ta która ma doszytu kawałek materiału na kark.Super są kapelusiki z szerokim rondem.U nas się super sprawdzają.Plusem jest to że taki kapelusik sprawia,że słońce nie razi w oczka.

2013-07-08 15:09

Tu jest wątek w którym dziewczyny mówią jak ubierają, jak zabezpieczają i o której wychodzą na spacer w czasie upałów http://lovi.pl/pl/forum/6/1007/1 Zapraszam