Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Wychodzenie z dzieckiem na dwór w upału

Data utworzenia : 2013-07-08 14:26 | Ostatni komentarz 2015-08-18 09:51

iwonastb

13033 Odsłony
30 Komentarze

Chciałam poznać Wasze opinie na temat spacerów podczas upałów. W jakich godzinach wychodzicie z dziećmi i jak zabezpieczacie przed słońcem?. Staram się wychodzić na spacery wcześnie z rana (około godziny 7.00), bo o 9 robi się już gorąco. Jednak często widuje się rodziców o 15.00 na spacerze z dziećmi w takie dni...

2015-08-18 09:51

Wchodź dziewczyno na takie bardziej bierzące bo tam dyskutujemy sporo, wymieniamy spostrzeżenia, komentujemy swoje wypowiedzi i forum żyje :-). Oczywiście, że są tematy zapomniane z problemem który kogoś dotyka i na takie się wchodzi by nie powielać wątków. Głowa do góry, ja też pamiętam swoje początki :-).

2015-08-18 09:14

O przepraszam Artan, nie wiedziałam. :) Jestem tu z Wami od niedawna i najpierw szlam z interesującymi mnie wątkami od początku, a później żeby nic nie pominąć postanowiłam zacząć od końca. Jeśli komuś to przeszkadza piszcie śmiało, przestanę. Pozdrawiam. :)

2015-08-18 00:21

Widzę, że Małgorzata wzięła się za odświeżanie starych wątków :-), ale teraz o upałach dyskutujemy pod artykułem lovi http://lovi.pl/pl/health-and-development/684 http://lovi.pl/pl/forum/5/5071/5

2015-08-18 00:16

Hej. :) Podczas upałów mój syn jest lekko i przewiewnie ubrany. Kiedy wychodzimy na zewnątrz staram się zapewnić mu cień. Ponadto na główce ma czapkę z daszkiem, chusteczkę, bądź kapelusik. Jeśli nie ma potrzeby, na dwór wychodzimy dopiero około godziny 18.00 ,kiedy już jest zdecydowanie chłodniej. Pozdrawiam.

2014-10-24 10:15

Ja tez nie chodzilam w te najwieksze upaly, sama sie meczylam a co dopiero dziecko w wozku. Wychodzilismy rano albo poznym popoludniem, zawsze nasmarowani i z nakryciem glowy.

2014-10-23 21:06

Gdy Kasjan się urodził nie było już tak upalnie. W to lato maksymalnie korzystaliśmy z pogody i lata i z domu wychodziliśmy również w te upalne dni. Podstawą był krem z wysokim filtrem (tu słońce pali jeszcze mocniej niż w Polsce) dostosowany do skóry niemowlęcia- mój wybór Nivea Baby 50+. Na wszelkie wyjścia zabieraliśmy dużo picia, owocowe smooothie w tubce, lekkie przekąski. Jeżeli się gdzieś rozkładaliśmy to zwykle w cieniu. Bardzo dużą role i ważną odegrała duża budka wózka, która świetnie chroniła przed słońcem. Do tego obowiązkowo czapka z daszkiem przy każdym wyjściu z domu. Teraz jako ciekawostkę napiszę: dla Nas jest to normalne, że im jest cieplej tym bardziej dziecko rozbieramy a zimniej odwrotnie? Tu jest zupełnie inaczej ze względu na słońce, które jest tu mocniejsze i zimny chów czyli - latem można zobaczyć dzieci ubrane w długi rękaw, długie spodnie bądź rajstopy a za to nawet zimą bez czapki i z gołymi stopami..; )

2014-10-23 15:03

Madziu, ja małego też nie targałam w upały po dworze. Wychodziliśmy raczej po południu bo mały był śpiochem i niestety rano raczej nie zdążałam z nim wyjść. Oczywiście co innego raz na jakiś czas, kiedy nie mamy innej opcji, musimy coś załatwić, nie mamy z kim i gdzie zostawić dziecka. Jasne, ale wtedy trzeba pamiętać o podstawach takich jak krem z filtrem - dla maluszków są specjalne od pierwszego dnia życia, parasolka, jeśli nie cycuś to woda w butelce, nie wystawiamy bezpośrednio na słońce tylko ochraniamy nawet w wózku - pieluszką czy parasolką i nie przeciągamy tylko załatwiamy co trzeba i do domku ! :)

2014-10-23 14:58

U nas córeczka urodziła sie 2 sirpnia i było wyjatkowo upalne lato! wychodziliśmy na spacery wcześnie rano,oraz po godzinie 18:00 :) unikałyśmy słoneczka przez zamontowaną przy wózku parasolkę :)