Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Wakacje z maluchem

Data utworzenia : 2013-06-06 09:27 | Ostatni komentarz 2024-04-02 15:36

Redakcja LOVI

14575 Odsłony
113 Komentarze

Niektórzy rodzice nigdy nie zdecydowaliby się na wyjazd wakacyjny z małym dzieckiem. Dla innych – to pestka. Radzimy, o co zadbać, by podróżowanie z maluchem niczym Was nie zaskoczyło i stało się źródłem prawdziwej przyjemności. ----- M.Wierzchowska: Wakacje z brzdącem Hej Mamusie! Piszę do Was z naszego pierwszego wyjazdu wakacyjnego. Nasz wybór padł na Ustroń ze względu na wspaniałe powietrze i wiele fajnych tras spacerowych dla wózkowiczôw i nosidełkowiczów. Na marginesie - wôzek po 4 dniach padł i musieliśmy jechać do Cieszyna po nowy. Wahaliśmy się długo jaki środek transportu zabrać dla malucha, okazało się, że jedno i drugie bardzo się przydaje. Przyznaję, że Malutek sporo nam marudzi ale i tak jest super! Spacery to podstawa, byliśmy także w Leśnym parku niespodzianek gdzie wolno brykaja kozy i sarenki :-) Widoki cudne rozpościeraja się za oknem! Dziewczyny polecam Wam Ustroń na wakacje z maluchem i większym dzieckiem. Czeka tu wiele atrakcji- place zabaw, wypożyczalnie rowerów, koncerty na rynku np. Arka Noego. Zapomniałam dodać, że można skorzystać z dobroczynnych zabiegów uzdrowiskowych. My dziš zabieramy Malucha do groty solnej, marzył mi się basen solankowy ale w tym roku się nie odwarzę.Maluchy oczywiście wchodzą za darmo! Piszcie proszę gdzie i jak spędzacie wakacje, może ktoś skorzysta w przyszłym roku :-)

2013-07-07 15:39

Tu jest wątek http://lovi.pl/pl/forum/15/649/1 , który początkowo dotyczył podróży samolotem ale rozmowa zeszła na inny tor i dziewczyny piszą o kilku miejscach.

2013-06-13 12:35

Nocniczek, dla starszaczka to jeszcze dodam przypulankę przy której maluch zasypia, ostatnio mała zasypia w samochodzie w trakcie jazdy do babci i okazuje się, że jest problem, gdy nie ma ze sobą swojej lali ;/ O ile nocnik mozna kupić na miejscu o tyle z lalą byłby problem;)

2013-06-12 21:18

Jeszcze zapomniałam o bardzo ważnej rzeczy mianowicie na wczasy zabieram nocniczek jest on szczególnie ważny dla dziecka kiedy już siusia na nocnik.Gdy wybraliśmy się pierwszy raz nad morze moja córeczka była na etapie siusiania do nocniczka wołała,ze chce siku więc chodziła już bez pieluszki w dzień.Nocniczek stał w pokoju na widoku i mogła chodzić sobie siku tak samo jak robiła to w domku.

2013-06-12 17:09

To nasze pierwsze wakacje i muszę przyznać, że obok podekscytowania jestem trochę przestraszona. Lista rzeczy, które trzeba zabrać na pewno ułatwi mi przygotowanie do wyjazdu. Muszę przyznać, że o kilku niezbędnych nawet bym nie pomyślała... Z takich bardziej banalnych-na pewno wezmę coś co ułatwi synkowi aklimatyzację w nowym miejscu. Ukochany kocyk, miś, kilka zabawek powinny wystarczyć.Mam kupione łóżeczko turystyczne ale coś czuję, że Mały jak zwykle wyląduje między rodzicami.

2013-06-10 12:54

Mam nadzieję,ze w tym roku pogoda w końcu przestanie wariować bo bardzo chcemy się wybrać z dziećmi nad morze.To będą pierwsze wczasy Emilki szkoda tylko,że to morze tak daleko przed nami ponad800km drogi.Chcemy jechać w lipcu wtedy Emilka będzie miała 9 miesięcy jednak dokładna data wyjazdu uwarunkowana będzie pogodą jak będą prognozować ,ze będzie w miarę ładnie to pakuję się i jedziemy. Powoli robię już listę,mniej więcej wiem co ze sobą zabrać bo ze starsza córką byliśmy nad morzem 2 razy,oprócz tych oczywistych rzeczy typu cieplejsze ubrania i parasole bo niestety nigdy nic nie wiadomo,środków czystości i do pielęgnacji -niezbędne dla mnie jest łóżeczko turystyczne,z pościelą malutkiej,wózek z folią przeciwdeszczową,kocyk do wózka,ulubione zabawki -legitymacja ubezpieczeniowa rodzinna potwierdzająca ubezpieczenie,bo z samą kasiążeczka zdrowia niestety nic nie załatwimy no chyba,że prywatnie przekonałam się o tym podczas jednego z wyjazdów -leki przeciwgorączkowe,środki opatrunkowe -na plaże namiot gdzie maluszek będzie mógł się przespać,który dobrze chroni od wiatru,parasol przeciwsłoneczny

2013-06-10 12:15

już jakiś czas temu zamieszczałam gdzieś listę niezbędnych rzeczy, niestety sama nie mogłam jej znaleźć w serwisie więc spiszę jeszcze raz;) MALEŃSTWO: Pieluszki tetrowe, jednorazowe chusteczki Płyn do kąpieli najlepiej 3w1 mało miejsca zajmuje a nie trzeba brać osobno mydełka szamponu czy żelu, ręcznik duży + mały do buzi i rączek wanienka, gąbka do wanienki - ja pamiętam przy wyjeździe brałam tylko matę Krem uv lub na każdą pogodę zależnie od pory roku i pogody Krem pielęgnacyjny do ciała lub oliwka nożyczki, szczotka lub grzebień do włosów, szczoteczka do zębów pasta, Obiadki, deserki kaszki kleiki herbatka granulowana mleko w proszku, woda jeśli maluszek pije kupną równie może zareagować na wodę z innego otoczenia (to można kupić na miejscu jednak warto mieć na początek na w razie co, żeby na miejscu nie biegać po sklepach i szukać) termos (świetnie się przydaje, gdy np. w czasie podróży musisz zrobić mleko na już) termoopakowanie butelki miseczki, sztućce Płyn do naczyń jakiego używałaś do tej pory Czajnik elektryczny nam się przydał bardzo w hotelu którym się zatrzymaliśmy nie posiadali w pokojach czajnika(zresztą lepiej się czułam gotując wodę dla małej w swoim czajniku) Bluzy, sweterki, spodnie kaftaniki, body spioszki skarpetki czapeczki na chłodniejsze dni i kapelusiki chustki na upały wózek kocyk kołderka podusia łóżeczko turystyczne zabawki ks. zdrowia leki przeciwgoraczkowe krem na odparzenia. My wyjeźdzaliśmy jak mała miała ok 8 miesięcy najlepiej wybrać taki czas żeby dzidzia połowę drogi przespała;)

2013-06-06 14:31

Wakacje z maluchem...jeden za nami...a drugie przed nami...Pierwszy raz jechaliśmy z małą na wakacje jak miała 8 m-cy.Jechaliśmy ponad 500 km.Ale do rodzinki więc nie musieliśmy się martwić o zakwaterowanie oraz o warunki. W jedną stronę zrobiliśmy błąd bo wyjechaliśmy z domu nad ranem i koło południa córka zaczęła marudzić,denerwowała się na dodatek było upalnie.Więc najlepiej jak jedziemy gdzieś dalej autem to na noc. Naprawdę jest o niebo lepiej.Fajnie jest zrobić sobie listę rzeczy jakie musimy zabrać dla swojego dziecka,wcześniej. Ważne żeby pamiętać o książeczce zdrowia dziecka,lekach (w ogóle apteczce),na podróż zrobić zapas chusteczek nawilżających.to co wiemy że może nagle się podczas podróży okazać potrzebne mieć gdzieś na wierzchu a nie na dnie torby.

2013-06-06 09:43

pod koniec czerwca się wybieramy do znajomych na dwa dni. Termin ustaliliśmy już 2 miesiące temu i szykujemy stopniowo listę rzeczy żeby póxniej nie było żadnych przykrych niespodzianek. Pierwszą dla nas najważniejszą rzeczą jest przygotowanie tego co niezbędne czyli butelki, mleko, picie, srodki czystości, apteczka itd Natomiast drugą bardzo ważną dla nas rzeczą dla nas jest stworzenie tam "namiastki domu" czyli miejsca gdzie syn będzie czuł się komfortowo i będzie otoczony swoimi rzeczami więc zabieramy łóżeczko turystyczne, jego pościel, kilka ulubionych zabawek. Ponieważ znajomi mieszkaja na jurze krakowsko-częstochowskiej zbieramy także ze sobą nosidełko turystyczne bo w pewnym momencie się przyda.