Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

12 rad jak zachęcić dziecko do jedzenia nowych potraw

Data utworzenia : 2017-03-01 16:05 | Ostatni komentarz 2017-11-03 01:23

Redakcja LOVI

4854 Odsłony
41 Komentarze

Jesteś na początku rozszerzania diety Twojego dziecka? A może masz roczniaka, który chce jeść tylko kanapki z keczupem? Radzimy, jak zachęcić dziecko do jedzenia nowych rzeczy.

2017-11-03 01:23

Zamarancza spokojnie. Próbuj dawać nowości co jakiś czas. Pamiętaj że dziecko musi najpierw spróbować, polubić i dopiero będzie wcinał. Musisz jednak próbować systematycznie bo tylko tak Oskarek nauczy się jeść nowości.

2017-11-02 11:17

Nic nowego wcinac nie chce.. warzywa i owoce omija chyba że owoce z tubki, a warzywa słabo. Surówki nie, tyle co w zupie przemycam marchew, kalafior... :( ostatnio kupiłam mandarynke i liznal i koniec... Od nas wszystko próbuje, lecz często wypluwa. Ostatnio polubił serek almette..

2017-10-16 22:30

Zamarancza to na pewno taki etap u Was. Mój syn też czasami tak ma. Aktualnie jest obrażony na mięso gdzie wcześniej na obiad jadł najlepiej samo mięso a ziemniaczki mógł sobie odpuścić teraz jest na odwrót. Kiedyś tak miał z np bananami jadł aż pewnego dnia przestał by wrócić do nich na nowo. Ale Ty się nie stresuj i nie denerwuj próbuj Małemu dawać owoce i warzywa i może sportem polubi.

2017-10-14 22:15

Zamarancza, może po prostu ma taki etap, który zaraz minie i znów wróci jedzenie wszystkiego. Moja córa różne takie fazy miała. Często też jest tak, że np dany owoc czy warzywo mimo, że ulubione nudzi jej się i wraca do niego za jakiś czas dopiero

2017-10-05 22:22

Super że wątek odświeżony myślę że i mi nawet się przyda

2017-10-05 20:28

Fajnie, że odświeżyłaś watek :) U nas już maluch je wiele, ale do nowości się nie śpieszy. Przestał jeść warzywa i owoce jada jedynie niektóre... Już sama nie wiedziałam jak mu pomóć... Wymyślałam, robię placuszki itd, a on jeść nie chce. Przydatne porady!

2017-10-05 15:13

odświeżam ;) bo sama zaraz będę wprowadzać posiłki małej a i sporo zapytań bywa o pierwsze posiłki i o to jak przekonywać do nowych rzeczy ;)) a więc artykuł jak znalazł a i porad już pod nim sporo ;)

2017-03-12 15:45

Ja dania dla synka zawsze przyprawiam ziołami,niektóre nawet mam z własnego ogródka ,natkę pietruszki i koperek zamrażam,a majeranek,tymianek i oregano suszę.Fajny pomysł zawarty w artykule-z przyprawianiem dan dla malucha mielonymi pestkami ,z pewnością wykorzystam.