Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Witamina D

Data utworzenia : 2013-04-18 23:18 | Ostatni komentarz 2023-01-23 20:44

Redakcja LOVI

40364 Odsłony
390 Komentarze

Witamina D to jeden z bardzo ważnych związków dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dziecka od jego pierwszych dni życia. Jej niedobór jest przyczyną krzywicy. O wchłanianiu witaminy D, produktach będących jej naturalnym bogactwem oraz suplementacji przeczytaj w artykule położnej Kamili.Kotowicz. ----- Magda-1982: Czy podajecie cały czas wit D., czy tylko może w zimie, lub ograniczacie się tylko do diety bogatej w tą witaminę?

2014-12-03 21:23

Synka karmię mlekiem modyfikowanym i dostałam zalecenie aby mimo wszystko podawać codziennie wit. D po jednej kropelce. Zofia - 1985 - co do Bebilon Pepti - starsza córka piła to mleko z racji alergii i również miałam zalecenie podawania jej wit. D. Nie spotkałam się nigdy z taką informacją aby przy tym mleku nie podawać. Ono chyba ma taką samą zawartość lub przybliżoną wit. D jak inne mleka. Ostatnio lekarka znajomej zachęcała ją aby jej dzieciom ktore chodzą do szkoły podstawowej w okresie zimowym podawała wit. D w czystej postaci lub w formie zestawu witamin. Są przecież preparaty dla dzieci starszych - powyżej 3 roku typu Omega Med które zawierają dzienną dawkę wit. D.

2014-12-03 20:52

Mi lekarz nie mówił do kiedy mam podawać witaminę, ale jak mi ją przepisuje to zawsze mówi, że na razie nie kończymy jeszcze tej suplementacji.

2014-12-03 20:25

Mi zalecono podawanie witaminy D do 3 roku życia... witaminy K nie musze już podawac bo teraz mały pije mleko modyfikowane ,które jest bogate w witamine K. Lecz poza witaminką D mój maluch będzie dostawać żelazo bo niestety chyba przez to,że nie jadam miesa poza kurczakiem, w czasie ciąży miałam niedokrwistość... ( zawsze tak miałam) ..No i maluch ma dobre wyniki ale mógłby mieć lepsze...tak mi powiedziano więc ruszamy do lekarza jutro i pytamy :)

2014-12-01 23:32

Ja daje synkowi witamine D,do 3 miesiąca dawałam też K.Dla mnie witaminy są ważne,dlatego podaje swojemu dziecku.

2014-11-29 21:54

Anna witaminy można także przedawkować. Wtey mamy do czynienia z hiperwitaminozą.

2014-11-29 19:51

Codziennie podaję synkowi witaminę D a do ukończenia 3 miesiąca podawałam D+K. Synek ma 4 miesiące po uzgodnieniu z pediatrą w okresie jesienno zimowym będę mu podawać profilaktycznie witaminę C w kropelkach. Myślę że systematyczne podawanie witamin ma bardzo dobry wpływ na organizm dziecka.

2014-09-10 13:38

Tak Aniu, pisałam o tym trochę postów niżej. i warto samego siebie przebadać.

2014-09-10 09:39

Podobno wielu doroslych ma niedobor witaminy D, ostatnio mi moja endokrynolog mowila, i zaczela wszytskim pacjentom zlecac to badanie, wiec ja podaje raz na kilka dni nawet mojej 4 latce.