Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak ulżyć dziecku w czasie upałów

Data utworzenia : 2015-07-03 21:27 | Ostatni komentarz 2015-08-13 23:40

Redakcja LOVI

7097 Odsłony
65 Komentarze

Lato, choć wyczekane i upragnione, potrafi być uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych, których organizm nie jest jeszcze przystosowany do funkcjonowania w wysokich temperaturach. Podpowiadamy, co zrobić, by pomóc dziecku w czasie upałów.

2015-07-23 11:36

Gdy nie było jeszcze takiego upału bloki w których mieszkam nie nagrzały się, aż tak..ale z dnia na dzień było coraz gorzej..najczęściej mam zasłonięte rolety, w oknach moskitiery także dopływ świeżego powietrza (czyt. gorącego powietrza) jest dość umiarkowany...cóż jeszcze nigdy tak nie narzekałam na upały jak podczas ciąży, która przypadła na okres letni i urlopu macierzyńskiego który spędzam z córką w domu :)

2015-07-23 11:27

a ja na spacer wychode dopiero po 18 . a dla schlodenia to myje Mala nawet i 5 razy dziennie

2015-07-17 22:00

beti2270 u mnie akurat sypialnia sie strasznie nagrzewa przy zamknietych oknach ale za to salon to ulga dla duszy w dni upalne i tam okien nie otwieramy aby nie wpuscic cieplego powietrza

2015-07-17 17:26

No ja nie wytrzymam w duchocie, która panuje przy zamkniętych oknach, kisi się wszystko. A lampowentylatory rewelacyjnie się spisują bez wpływu negatywnego na zdrowie.

2015-07-17 17:04

na takich upałach nie zależy otwierać okien i drzwi, bo tylko wpuszczamy gorące powietrze do mieszkania - ja się tego trzymam i się sprawdza, otwieram dopiero całkiem wieczorem żeby przewietrzyć przed snem pomieszczenia. A z oknach mam rolety, gdy tylko zaczyna mi świecić słońce popołudniami zasuwam i jest o wiele chłodniej. Ważne jest to, żeby rolety były jak najgrubsze, bo takie nie przepuszczają światła, a te z promocji czy tanie to takie "rzadkie", i wszystko przez nie widać, mama ma taką w łazience i się nie sprawdza.

2015-07-17 16:57

Didisia u nas tez jest taki ukrop w sypialni tam gdzie przebywamy z dzieckiem

2015-07-17 15:13

Mamy cały czas otwarte okna, to gorąco wchodzi do mieszkania dlatego włączmy lampowentylator i ruch powietrza daje wrażenie że jest chłodniej. Mały lata w samym pampersie, choć na początku miałam wątpliwości, bo podłoga jednak zimna, a ten lubi się po niej przewalać. Zaryzykowałam, nie zachorował to kontynułuję golaski. Co chwilę podtykam mu wodę, często też obmywam szyjkę i piersiątka zmoczonym ręcznikiem, ale nie zimnym. W nocy ma jedynie rampers na krótkie nogawki i rękawek. Na dworze oczywiście wysmarowany filtrem, pod parasolką. Budki nie używam, bo pod nią jest duszno. No i ubranka ma cieniutkie bawełniane.

2015-07-14 18:27

ja tak bardzo juz bym chciala isc z corcia na basen jednak chlorowana woda nie jest wskazana dla mojego dziecka