Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Chusta i jej wpływ na niemowlę

Data utworzenia : 2013-03-13 10:38 | Ostatni komentarz 2020-03-19 22:14

Konto usunięte

29473 Odsłony
286 Komentarze

Witam, mam 2 miesięcznego synka i chciałabym go zacząć nosić w chuście bo ledwo daje radę cokolwiek zrobić, o plecach i ich bólu nie wspomnę. Zastanawiam się jednak jaka chusta najlepsza dla mojego smyka - zastanawiam się nad kupnem jednej z dwóch 1. nosidełkowa - http://allegro.pl/miekka-chusta-od-super-sprzedawcy-promocja-i3073579582.html#tabsAnchor 2. kieszonkowa - http://www.gumtree.pl/cp-bezpieczenstwo-i-zdrowie-dziecka/krakow/chusta-kieszonka-do-noszenia-dziecka-cd-polecam-456969911 3. i zwykła wiązana, elastyczna - http://www.nimar-gdynia.pl/zdjecia/tkane/kahel1.png inie wiem jaka najlepsza i w użytku i dla takiego smyka. wiem, że jest już taki temat na forum , ale chce się dowiedzieć od eksperta czy nie będzie to miało wpływu na plecki mojego maleństwa i czy tak małe dziecko można już nosić w chuście. Mały urodził się 20 stycznia tego roku

2020-03-19 22:14

Te co boją się to mogą wypożyczyć ;)

Konto usunięte

2020-03-19 20:25

Znajda się nawet i takie za 60zł... ale potem jak już się wkręcicie, to na pewno będziecie chciały mieć drugą na zmianę, w razie prania... albo pod kolor sukienki ;) a potem robi się z tego stos i nawet tysiące zł w metrach... 

2020-03-19 07:56

Dla tych dziewczyn, które obawiają się że dziecku nie będzie podobało się w  chuście najlepszym rozwiązaniem będzie zakup chusty z drugiej ręki. (Z ciekawości przejrzałam oferty no olx i znalazłam chustę w cenie 60zł polskiej firmy NatiBaby 100% bawełny.)

2020-03-18 14:14

Nie wydaje mi sie, że noszenie w chuście obciaza kręgosłup, wręcz przeciwnie - normalne noszenie chyba jest bardziej obciążające. 

A czy taki spory wydatek? Sama chusta chyba nie, bo same pisaliście, że najlepsza jest taka z drugiej ręki:-) pewnie taka bym kupiła. Mam kolezanke, która nosi w chuście, więc pewnie gdybym poprosila, to podzielilaby się ta tajemna wiedzą z wielką przyjemnością. 

Konto usunięte

2020-03-18 06:50

karolina213 wydatek owszem, ale nie na tak krótko...zanim urósł mi brzuch w kolejnej ciąży nosiłam w chuście jeszcze ponad 1,5 roczniaka, są mamy, które noszą nawet i 4 letnie dzieci...

2020-03-16 20:05

Karolina213 dziecko możesz nosić tak długo jak tylko bedziesz miała siły. A co do obciążenia kręgosłupa to prawidłowo zawiązana chusta wymusza prawidłową postawę naszego ciała. ( to już gdzieś pisałam ; ) )

2020-03-16 19:05

Dla mnie to trochę za dużo to wszystko kosztuje a jest to tylko na krótką chwilę. Oczywiście bez odpowiednich warsztatów nie odważyła bym się sama wiązać chusty. Do tego niestety słyszałam opinie o tym że znacznie obciąża nasz kręgosłup.

2020-03-15 20:25

Przeczytałam kilka stron ostatnich komentarzy i chyba też się skuszę przy drugim maluchu.  W zasadzie, to są same plusy, więc warto spróbować. 

Muszę przyznać, że zawsze mamy z dziećmi w chustach kojarzyły mi się z hipiskami:-D wiem, dziwaczne skojarzenia.