Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

marudne i nieśpiące 7-miesieczne dziecko

Data utworzenia : 2015-01-02 09:46 | Ostatni komentarz 2015-03-25 20:31

Marta.Jaron

18848 Odsłony
26 Komentarze

Z moja córką od początku był problem. Najpierw kolki, trwały krótko ok 2 tygodni bo po zastosowaniu kropelek przestały ją męczyć. Potem miała problem z kupką, całymi dniami płakała. Ciągle była noszona, więc od ok. 3 miesiąca życia jest strasznie marudna. Oduczyłam ją noszenia, jednak ostatnio znów ciągle chciałaby być noszona. Krótko interesuje się jakąś zabawką, ok 2 min potem jest ryk, woli kable telefon itp, wszystko to czego jej nie wolno. Jeśli jej nie dam np telefonu to potrafi płakać pół dnia, dopóki nie dostanie lub nie wezmę jej na ręce. Jest bardzo żywym dzieckiem, ciągle się rusza (nawet przez sen). Nie potrafi zasnąć, budzi się nawet do 30 razy w nocy. Ubieranie jej to koszmar, ostatnio przewijanie też. Nie wiem już co mam robić, jestem wyczerpana, nie mogę normalnie funkcjonować bo mało śpię a w dzień nie mogę nic zrobić bo ciągle marudzi.

2015-01-02 11:35

Marto a może dziecko przezywa lek separacyjny który może pojawić się już w 7 mcu zycia i dlatego tez zle spi. A spi sama w lozeczku czy z Toba w lozku. Sprawdz czy z Toba w lozku nie będzie spala lepiej. bo może boi się spac sama bo tak się objawia lek separacyjny. A może jest tez glodna probowalas podac mleko może niedojada w dzien. A może tak jak pisze Patrycja cos ja boli można sproboiwac podac espumisan lub niekiedy lek przeciwbólowy typu ibum bo może będą się zaczynaly żeby. Moje dziecko tez jest bardzo zywe i nie chce się bawic żadna zabawka. Kazda zabawka nudzi się po ok 4 minutach jeśli z nia siadze- ma 13,5 mca to będzie się ze mna bawic ok 15 minut a sama nie chce. Ten problem był u nas od dawna ze zabawki ja nie interesują także to chyba jej normalne u dziecka. Tez ja interesują telefony piloty kable wtyczki. Może wybierz się do pediatry aby wykluczyć wszelki niepokojące objawy zdrowotne. Moje dziecko tez ucieka przy przebieraniu i zmianie pieluchy pomagają reklamy w tv i wtedy szybko zmieniam pieluchę lub ubieram. A to ze dziecko nie umie samo zasnąć to trzeba dziecko nauczyć tej czynności co nie jest proste. Pewna dziewczyna polecala poradnik kazde dziecko można nauczyć zasypiać. Może warto poczytać i zastosować cos u siebie. Od siebie powiem tyle ze moja corka zasypiala sama w lozeczku do ok 8-9 mca dopóki nie zaczela sama wstawac na nogi potem już ciagle wstawala i nie dalo rady aby usypiala w lozeczku wiec od tamtej pory usypia ze mna na lozku a potem ja przekładam do lozeczka i jest ok. A może mala przez tp ze jest taka ruchliwa ma za dużo bodzcow i nie potrafi się wyciszyć do snu. Zaznaczylas w watku pyt do eksperta bo może tutaj być bardzo przydatne. Wiem i rozumiem ze jesteś zmeczona i niewyspana. Czy na jeden dzień nie mogly się ktoś zajac mala abys ty mogla trochę odsapnąć.Babcia partner siostra ktokolwiek nie musi być nawet caly dzień a tylko kilka godz abys odpoczela tez psychicznie.

2015-01-02 11:15

Marta a czy byłaś z tym problemem u pediatry? Lekarz mógłby wykluczyć ewentualne problemy typu złe napięcie mięśniowe. Szybkie nudzenie się zabawkami i marudzenie w ciągu dnia nie jest aż tak dużym powodem do niepokoju. Bardziej martwiące są nieprzespane noce, świadczą, że malutkiej coś dolega. Moja córcia ostatnio w ciągu dnia też jest bardzo marudna, myślę, że idą jej ząbki ( ma 5 miesięcy). Noce w miarę ładnie przesypia. Jakiś czas temu miała taki bardzo marudny okres, jakieś 3 tygodnie ciągle były z nią problemy, nic jej nie pasowało, często się spinała. Poszłam z nią do pediatry, wykluczył złe napięcie mięśniowe i trochę się uspokoiłam. Marudzenie przeszło z dnia na dzień, zaczęła się bardziej interesować wszystkim dookoła. A co do spinania to zauważyłam, że robi tak kiedy się po prostu denerwuje. Moim zdaniem powinnaś iść z córcią do lekarza, jeżeli takie zachowanie utrzymuje się dłuższy czas, obejrzy ją dokładnie, może zleci jakieś badania.