Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Trudny wiek - kiedy u waszych dzieci to było?

Data utworzenia : 2014-02-20 13:42 | Ostatni komentarz 2023-07-02 08:44

gwiazdka2233

6972 Odsłony
113 Komentarze

Witam mamy, kiedy waszym odczuciem dziecko miało tzw "trudny wiek"? Chodzi mi o wasze odczucia... czy był to np okres niemowlęcy np od 0-3 miesięcy, kiedy dziecko ma kolki? Czy gorzej dało wam popalić np wieku roczku, kiedy np zaczyna samo chodzić? A może okres ząbkowania? Może raczkowanie? Kiedy Wasze dzieci były wyjątkowo marudne, trudne do upilnowania, absorbujące? Piszcie swoje spostrzeżenia, może znajdziemy jakieś wspólne trudne okresy w życiu naszych dzieci i nas czyli rodziców.

2014-02-20 14:45

Dla mnie najgorszy okres jest teraz. Młoda dzisiaj skończyła 8 miesięcy i zaczyna 9. Nie usiedzi na miejscu, raczkuje tam gdzie nie powinna, otwiera szafki i szuflady. Wspina się i wstaje przy meblach. Przed pierwsze 7,5 miesiąca zawsze była tam gdzie ją zostawiłam, a teraz jest już na kolejnym poziomie i oczy trzeba mieć również w przysłowiowych 4 literach :) Przy tym stała się bardziej marudna, bo chce chodzić, a nie umie. Sama potrafi ustać na własnych nogach około 5 sekund dopiero. Ja się przyzwyczajam powoli do nowej sytuacji i jestem z niej niesamowicie dumna :) W końcu to moja ukochana księżniczka ;)