Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Nakładki do karmienia- jak oduczyć

Data utworzenia : 2015-02-09 23:46 | Ostatni komentarz 2017-03-30 19:35

rikitikitam

28416 Odsłony
89 Komentarze

Drogie mamy! Od samego początku karmienia piersią moja córeczka pije przez nakładki. Już w szpitalu nie potrafiła chwycić piersi, a jak już udało się jej chwycić, to nie umiała zassać mleka. w ciągu ostatnich pięciu miesięcy może z 5 razy napiła się mleka bez nakładek, ale odstawić ich nie potrafię. Jak w trakcie picia szybko nakładkę ściągam i podaję samą pierś, to moje dziecko wpada w histerię. Czy i Wy macie takie doświadczenia? Udało Wam się jakimś sposobem oduczyć swoje dzieci picia przez nakładki?

2015-02-10 13:47

Ja miałam na początku problem z tym że mój synek nie mógł chwycić brodawki a poza tym z powodu złego przystawiania moje brodawki były poranione i krwawiły , więc stosowałam osłonki podczas karmienia, ale gdy tylko synek dobrze zassał, robiłam przerwę i zdejmowałam . Czasami dziecko denerwuje się gdy zdejmiesz nakładki ponieważ musi bardziej pracować ustami, językiem aby lepiej uchwycić brodawkę, ale nie należy się zniechęcać. Ja miałam problem głównie z brodawką prawej piersi i czasami przed karmieniem w miarę możliwości masowałam sobie brodawkę, i próbowałam ją "naciągnąć" ( nie wiem czy użyłam dobrego słowa), chodzi o to że jeżeli masz wklęsłe brodawki to spróbuj je uwypuklić. Możesz też spróbować posmarować brodawkę swoim mlekiem aby dziecko poczuło jego smak już w kontakcie z ustami i chętniej zaczęło ssać. Mam jeszcze taką uwagę- jeżeli piersi są nabrzmiałe( twarde) od dużej ilości pokarmu to dziecku trudniej będzie uchwycić brodawkę, dlatego jeżeli czujesz że twoje piersi są przepełnione odciągnij pierwsza partię mleka ( możesz je później wykorzystać) i dopiero później przystaw dziecko.