Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-05-04 05:51

Konto usunięte

132605 Odsłony
1774 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2013-04-06 20:02

Mój synek w pierwszą noc po porodzie był baaardzo głodny, nie byłam w stanie dać mu wystarczającej ilości pokarmu z piersi. Dlatego też dostał dwa razy mleko w butelce i się zaczęło... o ciągnięciu mleka z piersi nie było mowy, krzyk, histeria, płacz... męczarnia trwała 2 tygodnie; w końcu położna środowiskowa powiedziała mi, żeby dała sobie spokój, bo nie mam tyle pokarmu - po całodziennym ściąganiu laktatorem udało mi się ściągnąć 40ml... :( Zaczęłam synkowi podawać mleko Bebiko, niestety szybko okazało się, że to mleko mu nie służy - bule brzuszka, zatwardzenia - koszmar :( Szybko zmieniliśmy mleko na Nan Pro i po kłopocie. Pił je przez rok, teraz podaję mu Nestle Junior o różnych smakach i jest zachwycony :)

2013-04-06 11:49

Proud Mommy to co tak tanio?Ale fajnie fajnie...Ja płaciłam na receptę 13 zł a nie zawsze miałam receptę więc po 26 zł a puszka bodajże 420g

2013-04-06 10:03

Gdy mój synek odstawił się od piersi musiałam szybko dokonać zakupu mm, pierwszy wybór padł na Hipp 2 ale niestety po nim mały miał bule brzuszka teraz karmię Bebilonem ale zastanawiam się nad przejściem na Bebiko które cenowo wychodzi najlepiej.

2013-04-06 09:22

A my początkowo dodawaliśmy troszkę glukozy do nutramigenu (raptem kilka razy) i córka zaczęła jeść, dwójki początkowo nie chciała, mimo że ciut lepsza w smaku do jedynki, a teraz je wszystko bez problemu, a ja płacę niecałe 3,5zł za puchę :)

2013-04-05 21:05

dariolka195 więc miałaś dużo szczęścia, z tym nutramigenem naprawdę był koszmar . Próbowałam syna przestawić na to mleko w ciągu kilkunastu dni mieszając mleka ,aby Adam przyzwyczaił się do nowego smaku. pierwszy raz dałam 30 ml NAN i 10 ml Nutramigenu czy jakoś tak i skończyło się wymiotami. Przez następne kilka dni cudowałam z mieszaniem( dokładnie proporcjami) mlek jednak zawsze kończyło się tym samym. Szkoda mi było jak syn się męczy i podałam sam NAN i było ok. Więc poszłam do lekarza powiedziałam co się dzieje ,gdy Bąbel wypije "nowe" mleko i wtedy padła decyzja o Bebilonie. Ku mojej radości syn zaakceptował i zjadał bardzo ładnie bez żadnych rewelacji . Każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na smaki.

2013-04-05 20:31

Lusi_ja moja córka też miała przepisany nutramigen.Na szczęście nie było problemów z jego piciem,a tym samym eksperymetowaniem z innymi, mimo że jego zapach odrzucał a co dopiero smak. Pediatra nam powiedział,że spróbuję najpierw taką mieszankę przepisać,a jeśli by go nie tolerowała to mam się zgłosić.I mówił że dużo matek wracało po receptę na inną mieszankę.

2013-04-05 16:03

Zgadzam się z Tatko , U nas sytuacja była odrobinę skomplikowana przez uczulenie na białko mleka krowiego. Pierwsze mleko to NAN HA jednak lekarz zmienił na Nutramigen. Był okropny w smaku i zapachu a syn go nie tolerował, zaczęła się przygoda z wymiotami , więc w ostateczności na dłuższy czas zagościł u Nas na rok z kawałkiem Bebilon Pepti. Kiedy uczulenie minęło i nie potrzebowaliśmy specjalnego mleka lekarz polecił Bebiko : po pierwsze Adaś dobrze je tolerował a po drugie cena nie zwalała z nóg.

2013-04-05 10:32

My używamy mleka Bebiko. Bebilon jest drogi, nie ma co ukrywać. A skład wszystkich mleków modyfikowanych są identyczne lub bardzo podobne.