Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-05-22 18:03

Konto usunięte

132943 Odsłony
1788 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2014-04-24 14:07

Najlepsze to oczywiście mleko mamy :) ale jak z różnych przyczyn nie można to wszystko zależy od tego jak dziecko się na danym mleku zachowuje i czy mu służy czy nie. Nie ma znaczenia czy Bebilon, Bebiko, Enfamil, Hipp czy jeszcze jakieś inne. Najważniejsze by dziecko się dobrze rozwijało i nie miało żadnych dolegliwości po danym mleku.

2014-04-23 15:20

ja jeszcze karmię piersią. przy starszym synu karmiłam bebilonem 1 i 2 a potem nestle waniliowym po 1 roku życia. wydaje mi się że bebilon jest najlepszy. fakt że jednym z czynników że ludzie z niego rezygnują jest cena ale ja uważam że warto.

2014-04-19 08:19

Oczywiście, ze można poczytać o opiniach na temat różnych marek mleka, ale w końcu i tak wszystko zależy od naszego malucha, wiec nie ma czegoś takiego jak "najlepsze mleko" modyfikowane, co wiele mam już zaznaczyło wcześniej. Moja córcia ma 7 mies. i od kilku tygodni dokarmiam ją mlekiem modyfikowanym, ale jak na razie żadnego nie toleruje dobrze... Na początku byłam zła, że ma zaparcia po Enfamil, ale po Hipp jest to podobnie, więc potwierdza to tezę, że na każdego dziecko każde mleko może działać inaczej. Na Hipp ewidentnie widnieje informacja, że po przejściu na nie stolec może być bardzo luźny z właszcza z poczatku i nie ma sie co obawiać to może być normalna reakcja. A u Emi jest zatwardzenie. Jesli będzie w porządku możemy jeszcze raz wypróbowac Enfamil. Może początkowa reakcja już się nie powtórzy, bo widzę że powoli się prawia, a może znaljdziemy cos "lepszego" dla niej. Chyba w taki sposób szuka się tego najlepszego.

2014-04-15 10:43

Nie należy tu się kierować zdaniem innych mam tylko starać się wspólnie z pediatrą i po obserwacji maluszka dobrać dla niego najlepsza mieszankę . Jedno dziecko wypije enfamil a drugiemu może on zrobić więcej szkody niż pożytku, więc spokojnie mamy oczywiście warto pytać i porównywać ale ostateczna decyzje należy podjąć mając na uwadze dobro dziecka a nie np. to że akurat to mleko sprzedaje się najlepiej.

2014-04-13 12:22

ja zawsze sobie powtarzałam, że nie należy słuchać opinii innych, bo jeśli o mleko chodzi jest to oczywiście sprawa indywidualna każdego dziecka. Często mamy stosują zasadę takie samo mleko jak w szpitalu, a ja od razu zmieniłam mleko tzn mały jak był dokarmiany dostał uczulenia od tego mleka w szpitalu i wcale nie mieli innego jak czytałam, że w szpitalach mają różne mleka. Dalej chcieli go dokarmiać mlekiem, które uczulało bo innego nie mieli. W każdym razie ja bym nawet nie wiedziała jakim dokarmiają gdyby nie została mi buteleczka, a i tak najpierw dostałam od siostry bo ona rodziła 10 miesięcy wcześniej i miała po prostu 2 opakowania nan spróbowałam, ale mały od razu po wypiciu zaczął płacz, prężenie itd, więc zrezygnowałam, przeszłam na bebiko rtf i mały niechętnie jadł ale później się przekonał i nie było żadnych objawów do chwili wielkiego wysypu, wtedy zalecono mi ha . Z kolei po Ha dostał kolej, więc wróciliśmy do zwykłego i jakoś sobie dajemy radę, uczulenie w zasadzie zniknęło. Ale przyznam, że po drodze była próba jeszcze jednego mleka hipp biocombiotic i było fatalnie. Warto samem sprawdzić czy dane mleko odpowiada dziecku, a nie sugerować się jedynie opinią czy ceną, bo nie ma sensu męczyć dziecka tylko dlatego, że ktos powiedział że dane mleko jest najlepsze

2014-04-13 10:23

Bebilon bezapelacyjnie :)

2014-04-12 02:03

Nie każde mleko pasuje do każdego dziecka. Pytałam pediatry jakie mleko jest najlepsze nie umiał mi powiedzieć ponieważ wszystkie mleka są do siebie podobne co do składu wszystko zależy od firmy i zasobności portfela. Powiedział ze nawet najtańsze bebiko dobrze tolerują dzieci a czasem tych droższych nie wszystko zależy od dziecka trzeba przetestować na swoim maluchu. Polecam stronę www.bangla.pl tam można przeczytać opinie o mlekach modyfikowanych.

2014-04-10 20:08

Dokłądnie Monika ma racje tylko na 1 wychodzi tak, bo 2,3 czy 4już wychodzi dużo taniej i się opłaci, zwłaszcza że 2,3 to już też idzie mniej , bo wprowadzasz stałe posiłki, mnie teraz paczka starcza na tydzień a płaciłam 12 zł za opakowanie. I tez jestem ze śląskiego więc po prostu trzeba 1 przeboleć jak już, a później warto kupić na zapas jak jest promocja i już. Ja pozostałam przy bebiko i żadnych zaparć, kolek nawet wysypka zniknęła całkowicie (po 2 miesiącach).