Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (536 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-08-09 01:32

Konto usunięte

134764 Odsłony
1841 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2014-12-02 18:44

asienka masz racje...bo co z tego ze dasz dziecku np. bebilon skoro dziecka organizm nie bedzie go dobrze przyswajał... trzeba po prostu próbowac po trochu :) najlepsze efekty widac po 2 tygodniach uzywania jednej mieszanki

2014-12-01 22:16

My również zapytalismy się o radę lekarza i nam doradził,zaczęliśmy od mleka dla wczesniaków,a teraz jesteśmy na etapie Nan 2:-) Wybór nie należy tylko do nas rodziców, ale i do dziecka,które mleko będzie mu odpowiadać. Po jednym mleczko maluszka będzie bolał przykładowo brzuszek,a po innym nie.

2014-12-01 21:50

Ja się długo męczyłam z doborem mleka (a bardziej mój synek), ponieważ od każdego lekarza słyszałam, że to mój wybór: /

2014-12-01 21:13

Według mnie wszystkie mleczka dostępne na naszym rynku są dobre. Na początku warto zacząć od mlek HA ( tak doradzono mi w szpitalu ). Potem jeśli nic się nie dzieje to można przechodzić na zwykłe mleczko. Na przykład dla dziecka ze skazą będą dobre tylko mleka przeznaczone specjalnie dla nich.

2014-12-01 20:43

Ja także miałam problem z dopasowaniem mleka dla mojej córeczki. Próbowaliśmy parę rodzajów. Najpierw zaczeliśmy od tego najtańszego, czyli Bebiko, ale Amelka wymiotowała po nim, więc kupiliśmy Hipp Bio takie, które miała podawane w szpitalu. I kiedy już myślałam, że wszystko jest dobrze, Amelka stała się bardzo niespokojna, płakała cały czas, więc ja nie zastanawiając się poleciałam do sklepu po Nan, które dużo osób mi polecało. I niestety na drugi dzień pojawiły się małe krostki na policzkach, myślałam, że to potówki, ale położna powiedziała, że może to być skaza białkowa i trzeba kupić mleko z oznaczeniem HA, więc znowu wycieczka do sklepu po nowe mleko. Niby wszystko było dobrze, krostki znikneły, ale córeczka dalej była jakaś taka niespokojna. Pewnego dnia natrafiłam na artykuł na temat nietolerancji na laktozę. Spędziłam cały wieczór na porównywanie mleka modyfikowanego z różnych firm i znalazłam takie, w którym jest zhydrolizowane białko i mała zawartość laktozy - Bebilon Comfort. Już trzeci miesiąc karmimy mała tym mlekiem i mogę go szczerze polecić mamą, które mają podobne problemy.

2014-12-01 18:15

Zanim podałam mojej córeczce mleko modyfikowane spytałam o radę pediatrę. Początkowo zaproponowała podanie dziecku mleka hipoalergicznego Bebilon H.A. lub Nan Pro H.A. Na początku podawałam Nan Pro HA, ale szybko przerzuciłam się na zwykłę Nan Pro i karmię tym Małą do chwili obecnej. Oczywiście wybór mleka jest sprawą indywidualną i o tym wyborze decydują różne czynniki. Myślę, że zawsze warto porozmawiać z lekarzem, który poleci kilka sprawdzonych firm, a to już od Ciebie będzie zależeć ostateczny wybór.

2014-12-01 14:09

My podajemy Hipp BioCombiotik. Jestem zadowolona i synek też:) Ma bardzo dobry skład. Jest to ekologiczne mleko. Ma w składzie też probiotyki.

2014-11-30 17:10

Beatka zgadzam się. Najtrudniejsze sa początki z dopasowanie odpowiedniego mleka.