Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (536 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-08-09 01:32

Konto usunięte

134763 Odsłony
1841 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2014-12-08 18:15

Martyna-1988 dziękuję za radę, a powiedz mi jeszcze wybrałaś mleko Nan Pro 2 to zwykłe, czy może to nowe Optipro?

2014-12-05 15:27

Justyna - do 3 miesiąca karmiłam dziecko piersią. W tym czasie miałam parę sytuacji, że musiałam podać sztuczne mleko i wtedy właśnie dawałam HA (tak mi poleciła pediatra). Jak po 3 miesiącach musiałam przestać karmić piersią (zaczął mi zanikać pokarm) podawałam również HA, ale chyba tylko z miesiąc. Postanowiłam przejść na zwykłe, ale kupiłam najmniejsze opakowanie, żeby najpierw sprawdzić reakcję dziecka. No i nic się nie działo. Kupka taka sama, żadnych bóli brzuszka. Więc zaczęłam podawać zwykłe Nan Pro 1. Ale najpierw zrobiłam tak, że jeden posiłek wymieniłam na zwykłe nan pro, następnego dnia na zmianę zwykłe nan pro z tym HA, a już kolejne dni tylko zwykłe. Więc jak chcesz zmienić, to może zostaw sobie na wszelki wypadek HA, żeby właśnie podawać stopniowo.

2014-12-05 14:23

Odnośnie najlepszego mleka dla dziecka, uważam że to zależy od wielu czynników np. czy dziecko nie ma alergii na mleko krowie, czy dziecko nie ulewa, czy dziecko jest tym mlekiem dokarmiane czy może jest to jedyny pokarm dziecka, jeżeli dziecko jest nim dokarmiane to czy dieta mamy jest odpowiednio zbilansowana, oczywiście zależeć będzie jeszcze od preferencji smakowych dziecka, ponieważ każde mleko smakuje inaczej i naszemu bobasowi wcale nie musi smakować. Myślę, że najlepszym mlekiem będzie to które będzie odpowiednio dobrane po odpowiedzi na te wszystkie pytania.

2014-12-05 13:58

Martyna-1988 a po jakim czasie przeszłaś na mleko Nan Pro 1? Czy po mleku Nan Pro 2 dziecko nie ma żadnych zaparć? Bo też zamierzam przejść na Nan Pro 2 i jestem ciekawa opinii. Zastanawiam się również nad mlekiem Hipp i trudno mi jest wybrać, bo obie firmy są dobre.

2014-12-03 19:16

My teraz tylko Hipp Bio combiotik :) Zmieniliśmy z Hipp comfort combiotik na BIO ,bo tanszy i lepszy...lepsze kupki teraz robi i mało kolek go męczy...cieszymy sie bardzo z tego mleczka

2014-12-03 16:08

Ja również zaczynałam od Nan Pro 1 H.A. Później przeszłam na zwykłe Nan Pro 1. A teraz już Nan Pro 2. Moje dziecko świetnie reaguje na to mleko, więc postanowiłam nie zmieniać i nie kombinować.

2014-12-03 13:24

Ja obecnie karmię synka mlekiem modyfikowanym Nan Pro H.A. 1, jednak za nim wybraliśmy to odpowiednie próbowaliśmy różnych mlek. Po większości synek miał zaparci, po innych robił kilka kupek dziennie i to wodnistych. Po mleku Nan Pro H.A. zaparcia przestały już być dla nas problemem. Teraz stoimy przed wyborem mleka modyfikowanego 2 i zastanawiamy się, jakie wybrać, bo mleko Nan Pro H.A jest fajne, ale mało wydajne. Jakie wy polecacie? Po jakich dziecko nie ma zaparć?

2014-12-03 01:01

hmmm trudno powiedzieć które mleko jest najlepsze, z pewnością to, które płynie z piersi mamy, ono na pewno jest najzdrowsze i posiada najwięcej witamin i przeciwciał, które chronią nasze maleństwa przed różnymi zachorowaniami. Ja karmię piersią (już 9 m-cy) ale czasem dokarmiam maluszka mm, obecnie kupuję Hipp Bio Combiotic 2 i uważam, że jest dobre, synek nie ma po nim żadnych skutków ubocznych, nie boli go brzuszek, nie jest wzdęty, jest zawsze wesoły, uśmiechnięty i chętny do zabawy. Myślę, że decyzję o zastosowaniu mleka modyfikowanego trzeba dobrze przemyśleć, warto trochę poczytać o gatunkach mm, firmach, które produkują, o dostępności w sklepach (bo nie wszystkie są w danej miejscowości, czy też sklepie/drogerii) . Warto też zapoznać się z ich składem i opiniami innych mam, które dane mleko modyfikowane stosują. Chociaż nie wszystkie mm polecane przez koleżanki czy inne mamy będą odpowiednie dla Twojego dziecka, to Ty sama musisz o tym zadecydować, czy dane mleko m spełnia w pełni oczekiwania Twojego maleństwa.