Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-05-07 11:48

Konto usunięte

132704 Odsłony
1780 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2015-08-08 10:59

Witam. Mleko, którym karmię synka to Bebilon1. Wybrałam to, ponieważ zostało mi ono polecone przez położne w szpitalu, w którym rodziłam, a także przez zaufaną osobę z rodziny. Mój 4-miesięczny syn zaakceptował je niemal od urodzenia, dlatego nie eksperymentowałam z żadnym innym. Jeszcze nie zachorował, więc jestem zadowolona oraz wierna Bebilonowi. Moim zdaniem minusem tego mleka jest cena. 1200g. średnio kosztuje 57 zł. Jednak na szczęście są niekiedy atrakcyjne promocje. Pozdrawiam!

2015-08-07 19:29

Bebilon i NAN to zwykle mleka jak Bebiko czy Hipp i ja na przykład nie widzę potrzeby konsultacji z pediatrą takiej zmiany. Gdyby chodziło już o bardziej specjalistyczne to oczywiście tak. Rozpoczęłam test NAN i o ile proszek nie ma jakiegoś specjalnego zapachu to faktycznie w porównaniu do Bebiko jest w smaku mniej słodyczy, mniej wyrazisty i nieco metaliczny. Ale moja mała piła tak samo jak poprzednie. Zatwardzenia nie wywołał, a co do koloru to trudno mi powiedzieć, bo raczej zależy ona od obiadków i owoców niż od mleka.

2015-08-07 18:21

Beatris sama zmieniłaś mleko bez konsultacji lekarza??

2015-08-07 15:14

Ja mojemu Stasiowi podaje mleko Bebilon Profutura ....raz kupiłam NAN Pro i mały miał po nim straszne zatwardzenie i biedak nie mógł się załatwić, a podałam bu tylko dwie butelki NAN...tak więc szybko wróciliśmy do Bebilonu i zatwardzenie mineło...

2015-08-04 19:52

Beata pewnie masz racje, bo ja zwykly nan pro obwachalam i przed podaniem corce i po podaniu i po tym jak stalo z kilka min dobrych.. i nic nie wyczuwam chyba że mam słaby węch;)

2015-08-04 15:22

Ten metaliczny smak właśnie może wiązać się z zawartością żelaza. Może zykły nan nie jest metaliczny, ale już HA tak. Dodatkowo też słyszałam, że po Nanie HA dzieci mają często zielone kupki.

2015-08-04 15:19

Artan z zatwardzającego enfamilu zrezygnowałam natychmiast jak okazało się, że babydream został zaakceptowany od pierwszej kropelki. Po tym mleku natomiast nic nie jest.

2015-08-04 09:55

Oliwia zatwardzenie może jak najbardziej wynikać ze zmiany mleka. Przewód pokarmowy musi dostosować się do nowości w diecie. Mleko modyfikowane, mimo że bardzo zbliżone do mleka matki jest jednak produkowane z mleka krowiego obcego gatunkowo dla nas i trochę czasu zajmuje jego przetrawienie. Raczej jest to sprawa przejściowa i nie martwiłabym się zbytnio, ani nie wymuszała na dziecku wypróżnień. A z tym mlekiem Babydream to mnie zaskoczyłaś. No ale jak synek pije i mu smakuje to czemu nie :-).