Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Tylko butelka

Data utworzenia : 2013-07-24 20:40 | Ostatni komentarz 2014-10-08 20:46

konto usunięte

9087 Odsłony
35 Komentarze

W ciąży i zaraz po urodzeniu dziecka na każdym kroku mamy styczność z zachecaniem i "reklamowaniem" karmienia piersią swojego dziecka. A co jeśli mimo szczerych chęci wielu godzin i dni próby nie ma pokarmu? Lub gdy, jak w naszym przypadku, pojawia się alergia i mleko mamy zamiast pełnić funkcje odżywcze szkodzi malenstwu ? Czy są z nami mamy, które musiały zrezygnować z karmienia piersią?

2014-10-08 20:46

Patrycja rozmiar nie ma znaczenia :) ja też mam małe b a karmię już ponad 9 miesięcy i mojej córce mleczka nie brakowało :) Jeśli chcesz by mleka było więcej trzeba często przystawiać dziecko do piersi. Nawet jeśli tobie wydaje się, że mlek anie ma - dziecko ssąc pierś wytworzy je sobie (tylko nie tak od razu, potrzeba kilku, czasem kilkunastu dni by laktacja się zwiększyła). Pomocny jest też laktator (odciąganie metodą 7-5-3).

2014-10-08 20:40

Patrycja pokarm sam nie może się skończyć. Możliwe, że nie opróżniasz do końca piersi i dlatego pokarmu jest coraz mniej.

2014-10-08 17:39

Patrycja czasami mniejsze piersi mają więcej pokarmu niż te większe,więc rozmiar nie ma nic do rzeczy. Możliwe,że kończy Ci się pokarm skoro ściągasz go coraz mniej.

2014-10-08 17:25

Mój dwu miesięczny Synek również zrezygnował z piersi ... co do karmienia przy piersi to płakał i się zanosił... Dokarmiany był mlekiem modyfikowanym... W końcu wcale nie chciał ssać piersi ... zastosowałam nakładki... ciągnął z nich przez jeden dzień i znów niechęć z jego strony... :( przy ściąganiu laktatorem piersi mnie bolą i to bardzo .... na domiar tego ściągam coraz mniej... brodawki mam już inne jak przed ciążą... Czy to możliwe że skończył mi się pokarm że to koniec laktacji ? Dodam że mam małe piersi miseczka B niepełna...

2014-09-17 15:44

Nasza mała jest od początku na butelce i mimo,że to wczesniak to nawet na wcześniaka nie wygląda :D Silna z niej dziewczynka :)

2014-09-17 13:49

asienka250492- dokładnie- mama i dziecko mają być szczęśliwi :-) jak dziecko najedzone i szczęśliwe to mama też :-) nie powinno się potępiać za karmienie butelką bo nigdy nie wiadomo z jakiej przyczyny ktoś karmi butelką a nie piersią. Nasz synek karmiony jest teraz wyłącznie butelką i rośnie zdrowo :-)

2014-09-16 23:03

No super a jak matka nie ma pokarmu to co? chyba ze tam mysle ze musi go mieć i koniec kropka; Ehhh jakiś chory system. Ja karmie odciąganym mlekiem i wiele razy walczyłam o pokarm i wiem ile to kosztuje wysiłku ale bardzo chce i jakos już 7 mc dajemy rade- wcześniej było karmienie z piersi ale krotko bo do 4 mca a później był bunt na cyca. Nie potępiam mamy które karmia mm bo kazda robi to z innej przyczyny jedne nie maja pokarmu inne wracają do pracy zaraz a innym jest tak wygodniej. Najwazniejsze aby matka i dziecko były szczęśliwe.

2014-09-15 12:40

Aj źle przeczytałam :)