Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Karmienie piersią, a migreny

Data utworzenia : 2017-05-30 12:30 | Ostatni komentarz 2023-09-27 10:13

nurete

7997 Odsłony
49 Komentarze

Jestem obecnie w 8. miesiącu ciąży. Przed ciążą i mniej więcej do 5. miesiąca męczyły mnie bardzo ciężkie, dwudniowe migreny. Pomimo brania sumatryptanu i kwasu tolefamowego cały pierwszy dzień spędzałam w łóżku, leki zmniejszały mi trochę ból, bez nich nie byłabym w stanie funkcjonować. po porodzie chciałabym karmić piersią, ale wiem, że migryny wrócą i bez leków nie dam rady zajmować się dzieckiem. Wiem też, że po wzięciu tryptanów przez 24 godziny nie można karmic piersią. Zastanawiam się, jak to najlepiej zorganizować. Myślałam, żeby kupić laktator jeszcze przed porodem i potem co jakiś czas po prostu mrozić pokarm, tak żeby mieć 2-3 dniowy zapas. Czy ktoś może był w podobnej sytuacji? Wolałabym nie podawać mm, jeśli będzie to możliwe.

2017-05-30 12:47

A co lekarz mówi na migreny? A przed ciążą długo się utrzymywały? Ciąża to obciążenie organizmu, burza hormonów, a może miną migreny? Jeśli chodzi o organizację zamrażania mleka, ściągania mleka, ja byłam po pierwszym porodzie bardzo słaba, syn nie bardzo chciał ssać pierś i ściągałam pokarm, jednak to jeszcze bardziej mnie męczyło bo nawet w nocy ściągałam pokarm zamiast spać pół godziny siedziałam z laktatorem, do tego laktator nawet najlepszy nie zastąpi dziecka i pokarm zanikł. Potrzeba dużo samozaparcia i sił, żeby ściągać pokarm i karmić butelką, ale jest to do zrobienia.