Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Co jeść czego unikać przy karmieniu piersią

Data utworzenia : 2017-05-11 15:37 | Ostatni komentarz 2017-12-16 18:36

Ewcia88

10598 Odsłony
169 Komentarze

Hej dziewczyny - nie wiem czy temat podobny już był czy też nie. Piszcie jak Wy do tego podchodzilyscie. Wszyscy radzą by unikać wiadomo kawy, alkoholu i mocnej herbaty. Dodatkowo kapusty i warzyw strączkowych gdyż one powodują wzdęcia a tym samym mogą pojawiać się kolki u dzieci. Niewskazane są również ostre dania, białe pieczywo, dania z grilla. Zaleca się dietę wzbogacić w białko i oleje roślinne, a także warzywa, owoce, soki. Piszcie jeśli jest coś jeszcze a pominęłam.

2017-12-16 18:36

Jadłospis, fajny, ciekawy, ale traktowałabym go raczej jako propozycję, a nie dietę matki karmiącej, bo takowej nie ma, tak jak wspomniała już Aisa. Odżywiamy się zdrowo, regularnie, tak jak w ciąży, a póki maluch nie da nam sygnałów, że coś mu nie odpowiada w naszej diecie to nie ma potrzeby eliminowania z niej pewnych produktów. Znam mamy, które od początku jadły wszystko, smażone, kakao, czekoladę, cytrusy a maluchom nic nie było. Ale znam też mamy, które dietę trzymać musiały, tak jak ja np. ze względu na skazę u córy.

2017-12-15 21:56

Nie ma diety matki karmiącej jedynie powinno się jeść zdrowo i mieć zbilansowana dietę w czasie karmienia piersią aby dostarczyć wszystkich mikro i makroskładników potrzebnych maluszkowi do rozwoju i jednocześnie powinniśmy obserwować malucha szczególnie przy tych rzeczach które mają silne alergeny w sobie ale to nie znaczy że mamy unikać ich na zapas eliminujemy z diety produkty po których dziecko dostało uczulenie czyli została stwierdzona alergia na nie a wcześniej nie.

2017-12-15 21:14

Tutaj masz przykładowy jadłospis dla matki karmiącej na cały tydzień : http://www.mjakmama24.pl/dziecko/zywienie-dziecka/jadlospis-karmiacej-mamy,561_1062.html

2017-08-27 23:28

Klaudia zgadzam się z Kasią nie powinnaś zwlekać i wykluczac tych produktów tylko dlatego że jest szansa na alergie.... widzisz mój syn ma 80 do 90 proc szans na alergie i ja cała moja rodzina mój mąż i połowa jego rodziny wszyscy z alergiami a małemu jak dotąd nic nie jest wszystko jadłam tylko obserwowałam. :) Kiedyś to zupełnie inne czasy kiedyś nie było tyłu wariatów na drogach itd więc też inaczej teraz dobry fotelik to podstawa :)

2017-08-24 20:04

Tak kiedyś dzieci podróżowały bez fotelików ale nikt nie zwraca uwagi że kiedyś nie byli tyle samochodów, kolizji, wypadków. Teraz bezpieczeństwo jest podstawą a w szczególności jeśli chodzi o dzieci. Klaudia musisz uważnie obserwować malucha i próbować te produkty na które mąż ma uczulenie. Wg mnie nie powinnaś ich ograniczać tylko zachować szczególną uwagę jedząc je. Może się okazać że Maluch nie będzie miał uczulenia a może niestety odziedziczyła po tatusiu alergie.

2017-08-23 19:39

Klaudia to faktycznie musisz uważać na te produkty, oby córcia niw odziedziczyła alergii po tacie.

2017-08-23 16:08

Ja karmie corcie piersia juz 4 msc. Na poczatku fakt bardzo uwazalam na to co jem, ale teraz juz nie. Unikam tylko kako, orzechow i cytrusow poniewaz maz ma uczulenie wiec cira ma 49-60% szans na uczulenie n te produkty. A tak to jem wszystko, pomalu wprowadzam czekolade i zibaczymy jaka bedzie reakcja

2017-08-23 12:09

Dla mnie problem wożenie dzieci w łupince. I syn kiedyś i córka teraz jęczy, wije się, płacze i krzyczy. Muszę zabawiać. Koszmar dla mnie. Na.dłuższych trasach śpi. Marzę o drugim foteliku, bo kończy się problem, ale nie wsadzę 9 miesięcznej córki już w drugi fotelik. Na dniach kupimy joie spin i wtedy pomyślę