Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Karmienie piersia, a dopajanie woda przez butelke

Data utworzenia : 2016-12-13 13:48 | Ostatni komentarz 2017-01-08 19:31

kasiulka08k

2790 Odsłony
38 Komentarze

Poradzcie co robic w takiej sytuacji ktora spotkala mnie i moja corke. Jak miala okolo miesiaca zaczelam podawac jej do picia przegotowana wode bo sie zalatwiala raz na kilka dni, a jak poczula smok od butelki to od razu jej podpasowal i juz nie chciala ciagac cyca. Przy kazdej probie przystawienia byl ten sam przerazliwy krzyk az sie zanosila, jedynie w nocy spokojnie przez sen ciagala cyca. Przez to wszysto ja zaczelam sie zalewac i mleko sciagac w dzien i dawac z butelki bo inaczej caly czas krzyk ja dostawalam zapalebia a corka od krzyku kolki. Co robic w takich sytuacjach?

2016-12-16 01:22

A próbowałaś masować brzuszek regularnie? Nie tylko 4 dnia jak Mała zaczynała się napinać? Bo może wtedy przyniosło by to jakiś efekt. A puszczała normalnie bączki w tym czasie? Bo mogłaś spróbować pić herbatę z kopru włoskiego czy też podawać espumisan, doraźnie raz na jakiś czas bo też nie wolno rozleniwić jelit czopek glicerynowy itd. Mleko mamy jest tak zrobione, że najpierw z piersi leci bardziej wodnisty pokarm, żeby dziecko się napiło a później mleko jest bardziej treściwe, żeby dziecko się najadło. Dziecka karmionego piersią nie powinno się niczym dopajać. Teraz musisz spróbować pozbyć się butelki. Poprostu bądź nie ugięta i podawaj dziecku pierś. Pewnie nie będzie to łatwe bo Mała przyzwyczaiła się do butelki, z której łatwiej, szybciej leci no ale nie możesz się poddawać. Jeśli masz w mieście doradcę laktacyjnego warto się do niego udać na wizytę, żeby pomógł Wam wrócić do cycusia.

2016-12-15 16:09

Teraz bym tej wody tak szybko nie podala

2016-12-15 16:08

Ja wiem ze kupka u takiego malwnsta mixe byc raz na 2 tyg, ale moja mala jak ze 4 dni sie nie zalatwiala to zaczynala sie napinac i krzyczec a pruby pomasowania brzuszka tez sie tak konczyly.

2016-12-14 21:49

Ja uwazam, ze kazde takie wprowadzenie "nowosci" szczegolnie dla tak malego dziecka powinno byc konsultowane z lekarzem. Wtedy lekarz powie czy mozna czy nie. Ja wole byc upierdliwą pacjentka, niz zrobic cos sama i pozniej miec problemy. Uwazam tez ze z ta sprawa powinna udac sie do lekarza oraz jak napisala Michalina spkorzystac z doradctwa laktacyjnego

2016-12-13 21:33

Dokładnie tak jak napisała Michalina. Odstaw butelkę i juz jej nie dawaj dziecku. Jesli używasz smoczka, jego też odstaw. Połóż się z dzieckiem do łóżka i karm się dzień, dwa, trzy czy ile będzie trzeba. Jeśli chcesz dziecko dokarmić SWOIM MLEKIEM zrób to łyżeczką czy strzykawką. Nie butelką. Dziecka małego się nie dopaja. dopiero po 6 miesiącu-najwcześniej. I dobrze będzie się zgłosić do CDL. Dużo siły dla Was życzę, bo nie będzie to łatwe! Powodzenia!

2016-12-13 17:09

Przede wszystkim, na przyszłość, musisz wiedzieć, że popełniłaś błąd. Kupka u maluchów karmionych piersią może być nawet raz na 14 dni! To dlatego, że mleko matki jest tak "skonstruowane", że jest bardzo dobrze strawne i trawi się prawie bezresztkowo. Nie dopaja się też maluchów karmionych piersią - ich zapotrzebowanie na płyny jest zaspokajane mlekiem matki które dostosowuje się do potrzeb dziecka. Co robić teraz, by to naprawić? Odstaw wodę z butelki, przystawiaj dziecko do piersi. I najlepiej skonsultuj się z doradcą laktacyjnym, który pomoże Wam powrócić do karmienia piersią. Trzymam za Was kciuki, powodzenia! :)