Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Karmienie naturalne

Data utworzenia : 2016-07-06 14:51 | Ostatni komentarz 2016-07-20 15:54

MAGDALENA-1983

2053 Odsłony
28 Komentarze

Witam chciałabym się pochwalić a raczej doradzić mamą, które mają problem z pokarmem. Moja 2,5 miesięczna córeczka przesypia całą noc. Wydaje mi się, że jest to duże udogodnienie dla mamy, że niemysi wstawać w nocy. Moja córeczka je po raz ostatni ok 21 i budzi się ok 6. Odradzam mamą odchudzanie w trakcie karmienia. Ja jem 5 posiłków zróżnicowanych, nie jem tłusto. Mała przybiera ok 700 gr na miesiąc. Wciągu dnia je co 2,5 , 3 godziny. Pije ok 2,5 l wody niegazowanej. Jest to moje drugie dziecko i z pierwszym też nie narzekałam na kłopoty z pokarmem. Wydaje mi się że większość kobiet za mało pije i wtedy nasz organizm niema z czego wyprodukować pokarmu, a jakość pokarmu zależy niestety od tego co my jemy. Gdyby ktoś miał do mnie pytania to zapraszam.

2016-07-07 15:55

Magdaleno robię dokładnie tak jak Ty kochana i karmię synka już prawie 7 miesięcy i przybiera bardzo ładnie :) Od dwóch tygodni zaczynamy rozszerzać dietę ale do tej pory był tylko na piersi i waży 9 kg :) wiec jest duży jak na karmienie wyłącznie piersią :) ale córka też ładnie przybierała na wadze więc u mnie to normalne, że dzieci ładnie przybierają :) A wody piję nawet do 4 l dziennie jak jest tak ciepło :)

2016-07-06 15:52

Pewnie tak jest, ale uważam że niepowinno się od razu zniechęcać. Mój pierwszy syn w szpitalu przez 7 dni dostawał tylko butelka mleko modyfikowane, ponieważ ja musiałam dostać antybiotyk. Wylewalam swoje ściągnięte mleko do zlewu. Po powrocie do domu, było ciężko. Chciał butelkę, dostał raz, a za drugim razem pierś przez nakładkę. Karmilam w taki sposób 11 miesięcy. Pewnie nie każda mama ma tyle Szczęścia co ja. Tak czy siak trzymam mocno kciuki za każdą mamę, która próbuje jak najdłużej karmić piersią.

2016-07-06 15:52

Gratuluję i zazdroszczę.Moja córka ma ponad 2 miesiące.Jeszcze ją karmię ,ale z dnia na dzień z tym moim pokarmem jest coraz gorzej.W nocy karmię ją co 2,3,4 godziny -zależy.A w ciągu dnia muszę jej dać butlę,bo w piersiach mam już pokarmu za mało.Najpierw daję jej cyca a potem potrafi wypić 60-120 ml mleka-czasem mniej czasem więcej.Ale jak daję jej butelkę -2 lub 3 razy to wtedy odciągam laktatorem mleko Odżywiam się prawidłowo i piję też dużo.Czasem jeszcze wspomagam się herbatkami na laktacje i Femaltikerem. Zobaczymy jak długo utrzymam laktację.

2016-07-06 15:37

Magdaleno ja jadłam 5 posiłków dziennie, piłam dużo wody, kompoty z jabłek, herbatki dla kobiet karmiących, nie jadłam tłusto i niestety mój syn tylko miesiąc jadł z piersi, miałam coraz mniej pokarmu, musiałam go dokarmiać, zasmakowaało mu mleko z butli i nie chciał już pić mojego mleczka, mimo ciągłego przystawiania. Można Ci tylko pozazdrościć, że córcia tak fajnie Ci je i przesypia w nocy, ale myślę, że to nie tylko zależy od diety mamy, czasem po prostu ktoś ma więcej pokarmu, ma lepszą jakość pokarmu a czasem mimo, że człowiek się bardzo stara to niestety pokarm jest słabszy, lub jest go po prostu za mało dla maluszka:(