Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Karmienie naturalne

Data utworzenia : 2016-07-06 14:51 | Ostatni komentarz 2016-07-20 15:54

MAGDALENA-1983

2052 Odsłony
28 Komentarze

Witam chciałabym się pochwalić a raczej doradzić mamą, które mają problem z pokarmem. Moja 2,5 miesięczna córeczka przesypia całą noc. Wydaje mi się, że jest to duże udogodnienie dla mamy, że niemysi wstawać w nocy. Moja córeczka je po raz ostatni ok 21 i budzi się ok 6. Odradzam mamą odchudzanie w trakcie karmienia. Ja jem 5 posiłków zróżnicowanych, nie jem tłusto. Mała przybiera ok 700 gr na miesiąc. Wciągu dnia je co 2,5 , 3 godziny. Pije ok 2,5 l wody niegazowanej. Jest to moje drugie dziecko i z pierwszym też nie narzekałam na kłopoty z pokarmem. Wydaje mi się że większość kobiet za mało pije i wtedy nasz organizm niema z czego wyprodukować pokarmu, a jakość pokarmu zależy niestety od tego co my jemy. Gdyby ktoś miał do mnie pytania to zapraszam.

2016-07-20 15:54

ilość pokarmu nie zależy jedynie od tego ile się pije . wpływa na to wiele różnych czynników. bardzo dobrze że ma pani dużo mleka i jest ono tak sycące dla maluszka . widać to nie tylko po przespanych nocach leczrównież po prawidłowym przyroście masy u pani maluszka. jednak dużo kobiet pomimo przestrzegania diety nie ma wystarczającej ilości pokarmu lub z jakiejś przyczyny nie może karmić, jednak teraz większość młodych mam woli karmić butelką z racji wygodniejszego trybu życia, powrotu do pracy i wielu innych czynników. dlatego słysząc że ktoś karmi piuersią i ma bardzo dobre mleczko które doskonale służy dzidziusiowi jest doskonałą wiadomością . więc karm swoje dziecko jak długo możesz gdyż to dla niego najlepszy pokarm jaki może mieć.

2016-07-19 22:03

Tez tak mialam przy starszym synku przy drugim udalo sie i karmie 8 miesiecy

2016-07-19 21:21

Myszek, miałam podobną sytuację, z tym, że to mała się zbuntowała, pewnie dlatego, że mleka było coraz mniej. Karmiłam 5 i pół miesiąca i bardzo brakuje mi tych chwil z małą przy cycusiu.

2016-07-19 21:12

Powiem tak na laktacje wpływa wiele czynników. Położne mówią a bo nie chcesz karmic i dlatego nie masz pokarmu. Wcale to nie buduje tylko załamuje człowieka jeszcze bardziej..ja straciłam pokarm ze stresu i zmęczenia i chyba z chęci karmienia .piłam bardzo dużo wody herbatki laktacyjne femaltiker i przystawialam mała do piersi czasem nawet co 15 minut bo taka była potrzeba małej aż pewnego dnia w nocy chciałam ja nakarmić i nic nie było w piersiach. Strasznie mi przykro z tego powoda nawet do dzisiaj a córcia juz ma 18 miesięcy .

2016-07-18 19:11

Bealia moja córka przybrała na wadze tylko 500 g od wagi urodzeniowej w ciągu 1,5 miesiąca.To zdecydowanie za mało.A karmiłam ją na żądanie,bo często szukała piersi.Jedno karmienie trwało od 5 min do 40 min i to z obu piersi.Dzieci karmione piersią powinny przybrać 120-200g na tydzień.Naprawdę załamałam się jak prawda wyszła na jaw taka ,że moje mleko jej nie wystarcza.Podobnie jak u Ciebie,gdy okładałam małą do łóżeczka to się budziła.Problem też miałam z uśpieniem jej w inny sposób niż przy piersi. Pani pediatra doradziła mi ją dokarmiać.Niewątpliwie lepiej przybiera na wadze,pojawiły się kiełbaski na jej nóżkach,czego przedtem nie miała.

2016-07-17 23:04

Myślę, że co do przyrostów wagowych sprawa jest bardzo indywidualna. Podobnie z przesypianiem nocy :) i nie ma tu złotych rad i środków, bo jeden maluch będzie spał całe noce od wyjścia ze szpitala a inny zacznie koło roku albo i później. Mnie również położna z przychodni kazała synka wybudzać po 3godzinach nie jedzenia z zaznaczeniem, że może przespać głód bo jest wcześniakiem. Początkowo faktycznie starałm się go prze=ystawiać do piersi na śpiocha, ale efekt był taki że nie budził się, zaciskał usta i nie dało rady go karmić wbrew niemu. Dlatego doszliśmy do wniosku, ze głodny na pewno nie jestm, Przyrosty masy ciała od początku ma bardzo słabe. Ale patrząc na mnie i na męża zdziwiona nie jestem, bo chudzielce z nas i uważam że nie ma co porównywać akurat tej kwestii, bo dziecko dziecku nie jest równe. Piję dużo wody (samej wody mineralnej min1,5l plus inne napoje kolorowe typu herbata, herbatki laktacyjne bo uwielbiam, czasami kawa, soki), synek ma 5 msc a ja jem wszystko łącznie z fasolą, grochem, kapustą, bobem i innymi "zabranianymi" produktami. Synek toleruje więc uważam, że nie ma potrzeby sobie odmawiać. Tak samo owiane złą sławą truskawki czy cytrusy ;) Budzi sie w nocy czasami 2 razy, częściej raz (około trzeciej), czasami śpi całą noc, więc wygłodzony nie jest. Znam mamy które bardzo mocno ograniczają swoją dietę (czego nie pochwalam, bo ograniczanie bez potrzeby tylko im szkodzi, ale ich wybór) a ich maluchy przybierają w oczach.. cóż .. tak po prostu jest. ;) Bealia jeśli mogę Cię pocieszyć to mój synek nawet tego minimum 300g nie przybiera, robiliśmy morfologię z zalecenia pediatry i jest w porządku, ja nie widzę u niego objawów głodu, śpi, bawi sie, cieszy, dużo rusza. Jeśli więc u syka nie widzisz objawów głodu a do tego pediatra mówi że jest w porządku to tak jest! i nie zamartwiaj się na zapas, bo szkoda życia ;) Pamiętaj, że wcześniaczki przybierać mogą ciut mniej niż rówieśnicy urodzeni o czasie. I siatki centylowe dla dzieci karmionych tylko piersią wg WHO różnią się od tych standardowych ;) A cycuś to pewnie taki przytulak troszkę i sposób na lepszy sen, uspokojenie, ukojenie i poczucie bliskości :))))

2016-07-17 21:12

Bealia, synuś jest wcześniakiem, to może potrzebować więcej bliskości. W końcu był w brzuszku krócej niż powinien, a nigdzie nie jest tak dobrze i bezpiecznie jak u mamusi przy cycusiu. Spróbuj podać smoczka po jedzeniu, a do łóżeczka włóż swoją bluzkę, aby mały czuł Twój zapach, może to go uspokoi. Jeżeli pediatra uważa, że przyrosty wagi są w normie, to się nie martw. A próbowałaś karmić odciągniętym mlekiem z butelki?

2016-07-16 22:21

Bealia myślę właśnie że Twój Synek z Twojej piersi zrobił sobie smoczek i stąd ten problem. Maluch musi po prostu ssać ale tu mam konkretne żądania to musi być Twoja pierś a zarazem zaspokaja swoją potrzebę bliskości.