Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Karmienie piersia boli.

Data utworzenia : 2016-03-28 12:14 | Ostatni komentarz 2016-07-16 08:01

Bealia

3427 Odsłony
36 Komentarze

Moj synek ma 2 tygodnie jest karmiony tylko piersia. Mam pokarm i bardzo chce karmic piersia ale...to strasznie boli.Bola brodawki gdy dziecko ssie. Nie sa one ani popekane ani nie krwawia. Sa poprostu bardzo bolesne nawet w dotyku. Co robic? Dodam ze staja sie bardzej bolesne po nocy gdy karmie synka w pozycji lezac na boku. Gdy karmimy sie w dzien jest lepiej. Dosc uciazliwe bylo by karmic synka i w nocy na siedzaco bo wlasnie wtedy potrafi ssac piers nawet i godzine? Co radzicie? Moze ktoras z mam tez miala taki problem? Zastanawiam sie czy smoczek uspokajacz byl by pimocny choc nie bardzo chce go pidawac synkowi. Ale moze macie inne rady?

2016-03-28 21:14

Tak jak napisala aga wlasnym pokarmem sprobuj. Mnie tez pomogly kapturki gdy piersi sie przyzwyczaily to je odstawilam. A jesli chodzi o smoczek to ja podalam swojemu synkowi bo bylby caly czas przy piersi bo zrobil sobie z nich smoczek :) i mial bardzo silna potrzebe ssania.

2016-03-28 18:07

Karmie dosc czesto tak jak malec chce czasem jes to co godzine czsem krocej a czasem spi ladnie i 2 godziny. Najgozej jest w nocy bo malec nie pozwala sie odlozyc do lozeczka tylko ciagle chce byc przy piersi i w pozycji lezacej brodawki bola najbardzej. Co do nawalu pokarmu to nie wiem...czy go mam. Po czym to poznac?Piersi.nie mam twardych ani.bolacych tylko same brodawki sa tu problemem. Malec czasem lapie sama brodawke ale nie pozwalam mu jej ssac tak bo wtedy tylko tak cmoka a nie je. Aga a jakim kremami ja mam narazie bepanten lecz nie wiele pomaga...

2016-03-28 16:40

Bealia chyba nie ma kobiety która nie bolały by brodawki podczas karmienia maleństwa u jednych kobiet trwa to kilka dni jak w moim przypadku ,u i nych trochę dłużej ... ja jeszcze przed porodem będąc wciazy przygotowywałam swoje piersi do etapu karmienia z polecenia mojej położnej min kąpiel pod prysznicem raz ciepła raz chłodniejsza wodą i wycieranie piersi szorstkim ręcznikiem. Jak często karmisz swoje maleństwo ? Im częściej będziesz je karmić to ból powinien się zmniejszyć. .. pozycja w której karmisz dzieciątko tez jest b.ważna. Masz za pewne nawał pokarmu, wiec trochę minie zanim wszystko się unormuje.

2016-03-28 16:05

Bealia ja pamiętam że początki u mnie też były bardzo bolesne;/ Smarowałam po każdym karmieniu kremami lub własnym mlekiem i czekałam aż się poprawi;/ Będzie lepiej początki mogą być bolesne, Każda z Nas ma inne piersi i inne odczucie bólu...