Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Ilość posiłków w czasie karmienia

Data utworzenia : 2014-10-14 15:03 | Ostatni komentarz 2015-01-11 13:20

Monika.Pamula

7161 Odsłony
45 Komentarze

Witam, dwa tygodnie temu urodziłam córeczkę. Mała szybko przybiera na wadze jednak jest strasznie marudna. W spokoju pozwala mi zjeść tylko śniadania z obiadami i kolacjami mam spory problem. Martwię się, że nie jedząc wystarczającej ilości posiłków nie będę miała pokarmu. Jaka jest bezpieczna ilość posiłków dziennie? Czy mogę jeść określone produkty, które są jakościowo najlepsze w mojej sytuacji?

2014-10-14 16:23

Monika a nie masz jakiegoś leżaczka, by córeczka było obok Ciebie, gdy jesz? Albo fotelik samochodowy? Teoretycznie nawet kobiety chore na anoreksję są w stanie wykarmić swoje dziecko, jednak lepiej, byś tego nie sprawdzała ;) Co masz na myśli pytając o najlepszą jakość? Wg mnie możesz jeść wszystko, nie stosuj na wszelki wypadek diety eliminacyjniej. Miej zawsze w lodówce jakiś jogurt, musli i owoce czy warzywa by przegryść, gdy faktycznie będzie problem nawet z przygotowaniem posiłku, bo takie momenty też czasami się zdarzają...

2014-10-14 15:32

Monika,ja też tak miałam!Że nie jadłam na początku,bo nawet jak mała spała i siadałam do jedzenia,to tak,jak by czuła,od razu sie budziła i pokazywała,ze jest meeeega głodna! a jak miałam jeść na przykład zimny obiad,to wolałam podziękować :) ale moze i przez to kiepsko u mnie z mleczkiem! Więc jesli chcesz karmić piersią,to jedz koniecznie,tak jak piszą dziewczyny! moja siostra mi mówiła,ze ona jadła z dzieckiem na kolanach.. kładła małą na poduszce,podłączoną do piersi i sama jadła :) wiec w sumie miała dobry plan :) tak więc myślę,ze takie niedojadanie może mieć też wpływ!! :) ja już teraz jestem mądrzejsza i na pewno bym starałą sie jeść o czasie i kiedy bym była głodna i tyle :) :) przy drugim dziecku będzie mi łatwiej :)

2014-10-14 15:18

staram się jeść regularnie ale słysząc płacz dziecka jedzenie schodzi na drugi plan:P czy niedojadanie może w przyszłości skutkować brakiem pokarmu?

2014-10-14 15:10

Dokładnie Monika musisz jeść, wiadomo jak ominiesz jakiś posiłek to świat się nie zawali ale staraj się jeść regularnie i dużo pić. Spokojnie jak już się do małej przyzwyczaisz i załapiecie wspólny rytm życia to znajdziesz czas na jedzenie :P

2014-10-14 15:05

Monika najlpiej jest jeść 5 posiłków, zdrowych posiłków dziennie. Musisz odżywiać sie regularnie. Przeczytaj sobie ten świetny artykuł : http://www.babyboom.pl/niemowleta/karmienie_piersia/dieta_karmiacej_mamy/jaka_diete_powinna_stosowac_mama_karmiaca.html