Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Ilość posiłków w czasie karmienia

Data utworzenia : 2014-10-14 15:03 | Ostatni komentarz 2015-01-11 13:20

Monika.Pamula

7160 Odsłony
45 Komentarze

Witam, dwa tygodnie temu urodziłam córeczkę. Mała szybko przybiera na wadze jednak jest strasznie marudna. W spokoju pozwala mi zjeść tylko śniadania z obiadami i kolacjami mam spory problem. Martwię się, że nie jedząc wystarczającej ilości posiłków nie będę miała pokarmu. Jaka jest bezpieczna ilość posiłków dziennie? Czy mogę jeść określone produkty, które są jakościowo najlepsze w mojej sytuacji?

2015-01-11 13:20

Początkowo podczas odciągania mleka, byłam nieustannie głodna..nawet w nocy dopadał mnie głód, co dotychczas mi się nie zdarzyło (choć to może być przyczyną jałowej szpitalnej diety). Teraz jem śniadanie, nie jakieś wysokowartościowe są dni, że w zupełności wystarczy mi bułka, obiad..jest dość pożywny i kolacja..Nie martwię się o mleko, gdyż córka nie należy do tych marudnych i porcje, które jej serwuje w zupełności jej wystarczają. Choć zdarzają się dni, ze mój organizm domaga się większej ilości posiłków, wtedy jem rzeczy bardziej wartościowe i z większa częstotliwością.

2015-01-07 10:44

Moniko a może rozważ noszenie malucha w chuscie? Ja ten system zastosowałam i zdecydowanie wiecej czasu mam na porobienie czegoś w domu czy przygotowanie posiłku. U mnie bardzo czesto maluchy śpią na przemian szczególnie popoludniu więc bez chusty nic bym nie mogła zrobić.

2015-01-05 16:23

Monika powinnaś zjadać 5 posiłków dziennie. Ja mam w domu córkę, która ma 20 miesięcy i drugą co ma 7 tygodni i zostaję z nimi sama jak tatuś idzie do pracy. Musimy poradzić sobie z jedzeniem, czasem nie jest łatwo, jedną ręką ruszam wózkiem, a drugą podaję jedzenie sobie i starszej córce. Czasem mała na krótko popłacze i jak nie podchodzę od razu to przestaje, nie możesz też uczyć dziecka że jak tylko kwęknie to od razu przy niej będziesz. Ty musisz jeść bo musisz mieć dla niej siłę, pamiętaj też o piciu dużej ilości wody.

2015-01-05 11:56

witaj ja także urodziłam ponad 2 tyg temu, moze mabrzuszek ja boli i dlatego jest marudna. Wypij sobie rumianek lub herbatke z koperkiem wloskim, ja pije i ja nie mam z mala rzadnego problemu. Co do posilkow swoich przygotuj sobie duzo wczesniej i zamróź, ja tak robie, gotuje raz w tyg i wyjmuje a pote odgrzewam. Zaczynam wprowadzac nowe produkty.

2015-01-02 14:58

Beata tylko witaminy rozpuszczalne w wodzie z grupy B i C są zależne od diety na pozostałe składniki nie ma aż tak dużego wpływu dieta mamy. Oczywiście jeśli będziemy się źle odżywiać odbędzie się to kosztem naszego zdrowia gdyż wszystkie pierwiaski w pierwszej kolejności zaspokoją potrzeby dziecka.

2015-01-02 13:59

Jedzenie ma wpływ na pokarm mamy. Jeśli mama ma zbilansowaną dietę to mleko będzie zawierało odpowiednią ilość witaminy C, B, cynku, wapnia, kwasów tłuszczowych. Jeśli mama będzie sie źle odżywiać to ilość tych składników będzie spadać. Ale w mleku mamy są też składniki, których ilość nie zależy od diety, np. woda, tłuszcz, laktoza, cholesterol, białko, żelazo.

2015-01-02 05:31

Najważniejsza w karmieniu jest ilość płynów. Co do jedzenia to prawda jest taka, maluch wyssie wszystko co najlepsze z mlekiem i nawet jeśli nie dostarczysz z żywnością odpowiednich wartości odżywczych to ze szkodą dla siebie a nie dla dziecka. Rozumiem Cię Paulino doskonale bo pierwsze dziecko miałam bardzo absorbujące a teraz mam bliźnięta i trzylatka więc też wesoło czasem nie jest. Powiem szczerze to żałuję że przy synku nie opuściłam sobie wielu rzeczyn- prania, sprzątania itd. Niepotrzebnie się frustrowalam tym. Teraz podchodzę z wiekszym spokojem do macierzyństwa ale też często jeśli mam wybór to wolę chwilę dłużej pospać niż coś zjeść:)

2014-11-06 12:36

pomoc drugiego człowieka jest zawsze nieoceniona - co robić gdybyśmy były jej pozbawione - nie wiem - mam nadzieję, że nigdy nie stanę w takiej sytuacji i zawsze będzia miał mi kto podać szklanke wody