Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Karmienie piersią a aktywność fizyczna / Laktacja a wysiłek fizyczny

Data utworzenia : 2014-07-27 21:50 | Ostatni komentarz 2014-08-05 22:08

Proud Mommy

9637 Odsłony
26 Komentarze

Za tydzień kończę okres połogu i chciałabym przystąpić do różnego rodzaju ćwiczeń (bieganie, skakanie na skakance, "dywanówki"). Czytałam, że aktywność fizyczna ma wpływ na mleko. Czy to prawda? A jeśli tak, to jak zaplanować karmienie dziecka, czy np. po skończonych ćwiczeniach lepiej nakarmić wcześniej odciągniętym mlekiem, czy normalnie podać pierś?

2014-09-09 22:09

Aniami jedno słowo a wywołało prawdziwa burzę ;) każdemu może się zdarzyć! I najważniejsze, że udało się ustalić, że MLEKO W PIERSIACH SIĘ NIE WARZY :) koniec kropka

2014-09-09 21:37

Mi glownie chodzilo o zanik laktacji, tym zwazeniem sie zasugerowalam chyba postem wyzej i uzylam nieodpowiednich slow.

2014-09-09 12:04

Jeny, mleko się zwarzy? Zaraz się dowiemy, ze zastój w piersiach jest wtedy jak się mleko zwarzy, a do tego jak dziecko piers odrzuca to mona własne mleko na masło przerobić i podać dziecku na kanapce, plus! Smak owszem, po wysiłku może się ciut zmienić, ale na boga jak się ma zwarzyc? W którymś wątku mraczek80 poruszała ten temat, o ile dobrze pamiętam pytala tez Eksperta, wiec proponuje tam poczytac. A nie opowiadać herezji.

2014-09-09 11:00

a propo bloga to nawet nie wiem czy ten temat byl poruszany ale chyba ja poprosze o powtorzenie hehe bo qrka tak nie moze byc...

2014-09-09 10:40

Dziewczyny błagam! Jak można pisać takie bzdury?! Forum jest po to żeby pomagać a nie wprowadzać w błąd. To może też się warzy (tak dla uświadomienia http://portalwiedzy.onet.pl/141509,,,,warzyc_a_wazyc,haslo.html) jak przebywacie na dworze w 40 stopniowym upale albo w chorobie jak macie gorączkę? Bez przesady. Niektórym polecam lekturę bloga http://www.hafija.pl/ Naprawdę Wam się przyda.

2014-09-09 10:19

hehehe padłam :D kusia ma absolutnie rację, ja pierdykam, żeby ktoś wpadł na pomysł zwarzenia się mleka to już naprawdę musi być niedouczony... podobnie jak słyszałam kiedyś, że przy temperaturze 39 stopni nie można karmić bo ścina się białko :D no proszę was, nie róbmy wody z mózgu tym biednym młodym matkom karmiącym... :) wysiłek fizyczny nic nie zaszkodzi, co najwyżej pomoże, nawet wrecz wskazane są ciepłe okłady na piersi bo wtedy mleko leci szybciej i więcej niż normalnie, tak jak przy odciąganiu polecają ciepły prysznic na piersi, to co? wtedy też się może zwarzyć? dziewczyny, jeżeli macie trochę rozumu - i absolutnie nie chcę nikogo obrażać - to proszę was jak nie macie o czymś pojęcia to nie piszcie, to idzie w eter, mam na mysli całą Polskę ;)

2014-09-09 09:58

Aniami co to znaczy, że mleko się warzy w piersiach? Mleko może zmieć swój smak pod wpływem dużego stężenia kwasu mlekowego ale błagam nie mów mi, że się zwarzy!! To nie krowie mleko, że jak trochę poubijasz i poskaczesz to zrobi ci się masło..

2014-09-08 14:09

Ja kiedy zaczęłam ćwiczyć miałam w drugą stronę - mleko aż tryskało z piersi. Pobudzała się laktacja i absolutnie nie było mowy o jej zaniku. Żeby trochę się poruszać muszę zakładać mocno trzymający stanik i podwójne wkładki laktacyjne :) Po treningu chłodny prysznic żeby uspokoić rozgrzane ciało. Jeśli chodzi o pokarm to moja położna powiedziała, że praktycznie nie ma obaw i zważeniu mleka i nigdy nawet nie słyszała, zęby którejś z jej podopiecznych tak się zdarzyło. Karmić można nawet przy gorączce 39,5 C i pokarm też jest dobry... Tak więc jak poprzedniczki, zachęcam do ruchu jeśli tylko sprawia Ci przyjemność i karmienia piersią bez obaw :)